Tylko punkt z wyjazdu

Autor: |

W pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu 2021/2022 w TAURON 1. Lidze ZAKSA Strzelce Opolskie podjęła Polski Cukier Avię Świdnik. W spotkaniu padł dokładnie taki sam wynik, jak podczas pierwszego meczu w Świdniku. Tym razem jednak zwycięstwo odnieśli siatkarze ZAKSY 3:2 (17:25, 25:21, 20:25, 25:19, 15:11).

Avia przystąpiła do rozgrywki nieco osłabiona. Zabrakło Bartłomieja Żywno, który wypadł z gry na dłuższy okres, a trzech zawodników wróciło po urazach i chorobach.

Pierwszy set do jego połowy był równy. Wówczas dobrą serię na zagrywce zaliczyli świdniczanie, którzy odskoczyli rywalom na tyle, by spokojnie wygrać do 17.

W drugiej odsłonie było odwrotnie. To gospodarze dobrze zagrywali, a po kilku nieudanych akcjach siatkarze Avii nie potrafili się pozbierać. ZAKSA wygrała 25:21 i na tablicy wyników pojawił się remis.

Trzeci set to dominacja Avii, choć w końcówce podopieczni Witolda Chwastyniaka niepotrzebnie dali rywalom zdobyć kilka punktów, dzięki czemu wzmocnili oni swoją pewność siebie. Żółto-niebiescy wygrali tę partię do 20, ale zdecydowanie mogli ją skończyć wcześniej. To przełożyło się na czwartego seta, w którym goście nie potrafili zatrzymać coraz lepiej grającej ZAKSY, która wygrała 25:19 i do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie break.

W piątym secie Avia prowadziła już trzema punktami. Wówczas znów problemem było słabe w tym dniu przyjęcie po stronie zespołu ze Świdnika. Kilka niezłych zagrywek, z którymi spore kłopoty mieli żółto-niebiescy spowodowały, że wynik się odwrócił. Końcówka spotkania to deklasacja gospodarzy i niemoc Avii. Ostatecznie ZAKSA wygrała 15:11, a cały mecz 3:2. Był to udany rewanż za porażkę w Świdniku.

Okazja do szybkiej rehabilitacji już jutro. O godzinie 17.00, w hali sportowej przy SP7 w Świdniku Avia podejmie Olimpię Sulęcin. Bilety na spotkanie można kupić tylko poprzez stronę www.avia-swidnik.pl/sklep.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Polski Cukier Avia Świdnik 3:2 (17:25, 25:21, 20:25, 25:19, 15:11)

MVP: Grzegorz Wójtowicz

Najwięcej punktów dla Avii: Kosiba (18), Rećko (17)

Last modified: 7 stycznia 2022