Kierowcy ze Świdnika wiedzą, jak obniżyć cenę OC. Poznaj ich metody

Autor: |

W czasie szalejącej inflacji, gdy ceny właściwie wszystkich produktów i usług dynamicznie wzrastają z miesiąca na miesiąc, liczy się każda zaoszczędzona złotówka. Tym bardziej warto się starać o oszczędności, jeżeli dany produkt można kupić taniej bez utraty jakości. Właśnie tak dzieje się z ubezpieczeniem OC, którego cenę zdecydowanie warto obniżyć w miarę możliwości. Poznaj metody, po jakie sięgają w tym celu kierowcy ze Świdnika!

1. Wybór najtańszej oferty

Zwróć uwagę, że podkreślamy w tym akapicie kwestię niskiej ceny. Stwierdzamy, że z punktu widzenia kierowcy kluczowy jest wybór właśnie najtańszej, a nie najlepszej oferty. Dlaczego? Ponieważ w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC nie ma czegoś takiego jak najlepsza oferta. Bez względu na towarzystwo, w którym kupisz polisę i cenę, jaką za nią zapłacisz, zawsze otrzymasz identyczny produkt, zapewniający jednakową ochronę ubezpieczeniową. Wniosek jest prosty: skoro nie widać różnicy, po co przepłać! Jedyny problem dotyczy znalezienia najtańszego OC, ponieważ jego cenę oblicza się indywidualnie.

Jako że składkę wylicza się osobno dla każdego kierowcy, nie jest ona z góry znana, a żeby ją sprawdzić, należy wykonać kalkulację. Aby nie marnować czasu na powtarzanie tej czynności dla każdego towarzystwa z osobna, warto sięgnąć po internetową, darmową porównywarkę ubezpieczeniową dostępną pod adresem kalkulator-oc-ac.auto.pl. Na szybkie sprawdzenie ceny OC w wielu firmach pozwala także wizyta w jednej ze znajdujących się w Świdniku multiagencji ubezpieczeniowych, które sprzedają polisy różnych towarzystw.

2. Zbieranie zniżek

Bardzo duży wpływ na składkę ubezpieczeniową mają zniżki przyznawane za bezszkodową jazdę. W jaki sposób je pozyskać? Wystarczy spełnić jeden warunek: kontynuować polisę przez co najmniej rok, nie powodując w tym czasie żadnych kolizji, stłuczek ani wypadków. Po kilku latach jazdy bez szkody na koncie można uzbierać maksymalnie zniżki, które wynoszą w większości towarzystw 60%. Jednocześnie trzeba pamiętać, że za spowodowanie każdej, choćby najmniejszej szkody są one odbierane, z reguły w wysokości 10 pkt. proc. za pierwsze i 10-40 pkt. proc. za kolejne zdarzenia. Jeżeli natomiast Ty jesteś osobą poszkodowaną, w ramach procedury usuwania szkód możesz skorzystać z mechanizmu BLS, o ile Twoja polisa jest nim objęta.

3. Przemyślany wybór modelu auta

Kolejnym ważnym czynnikiem kształtującym cenę OC jest samochód, którym jeździsz. Najważniejszymi w tym kontekście aspektami są jego producent i model oraz pojemność silnika. Auta takich marek jak BMW, Audi, Mercedes czy Honda są przeważnie droższe w ubezpieczeniu niż np. Fiaty, Skody czy Fordy. Ponadto cena polisy wzrasta wraz z pojemnością jednostki napędowej. Jeżeli więc kupno samochodu jest jeszcze przed Tobą i zależy Ci na jak najtańszym OC, zdecyduj się na model z małym silnikiem od producenta, który nie jest kojarzony z szybkimi i drogimi autami.

4. Opłacenie składki za jednym razem

Możliwość rozłożenia ubezpieczenia na raty jest kusząca, ale pamiętaj, że często wiąże się z dodatkowymi kosztami. Aby ich nie ponosić, po prostu opłać całą kwotę składki od razu po kupnie.

5. Dopisanie drugiego właściciela w dowodzie

Z możliwości dopisania do dowodu rejestracyjnego drugiego właściciela z dużymi zniżkami ubezpieczeniowymi korzystają młodzi kierowcy ze Świdnika. W ten sposób obniżają bardzo wysoką składkę, która z uwagi na wiek jest dla nich wyjątkowo niekorzystna.

/ REKLAMA /

Last modified: 4 kwietnia 2022

Zmień język »
Skip to content