Sukces Pawła Zduna

Autor: |

Paweł Zdun na drugim stopniu podium.

Od 23 do 29 sierpnia, w hiszpańskim San Sebastian odbyły się mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w kickboxingu. W imprezie wystartowało ponad 1400 zawodników, z 36 krajów, w tym trójka reprezentantów Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan Świdnik.

Najlepszy wynik spośród danowców osiągnął Paweł Zdun, który wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy juniorów w kategorii do 63 kg light-contact. Pokonał kolejno Oguzhana Durmusoglu z Turcji, Amira Merdanicia z Bośni i Hercegowiny oraz Kristijana Katusicia z Chorwacji. W finale musiał uznać wyższość utytułowanego zawodnika brytyjskiego, aktualnego mistrza świata – Elijaha Everilla. To pierwszy medal ME w karierze Pawła i jego największy sukces sportowy. Pozostałej dwójce świdnickich zawodników, startującej w formule pointfighting nie udało się wejść na podium. Krystian Żuk przegrał z wicemistrzem świata z Węgier, zaś Adrianna Skowrytko z reprezentantką Irlandii.

Last modified: 4 czerwca 2020