Mamy mistrza Polski

Autor: |

Świetne wiadomości dotarły do nas z Halowych Mistrzostw Polski z Torunia. Jakub Hołub, uczeń ostatniej klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 5 został Mistrzem Polski w skoku wzwyż, w kategorii U18.

Kontynuujący rodzinne tradycje skoku wzwyż Jakub Hołub (jego mama, Beata Hołub, 27 lat temu zajęła czwarte miejsce na mistrzostwa świata w Tokio), w drugiej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.06 cm, ustanawiając nowy rekord życiowy.

– Do chwili obecnej jest to mój największy sukces życiowy, z którego jestem bardzo zadowolony. Stawiam sobie jednak nowe cele, dlatego też czeka mnie dużo pracy. Chciałbym jeszcze wiele w życiu osiągnąć – mówi młody sportowiec.

Drugie miejsce w konkursie zajął Jakub Pająk, który podobnie jak brązowy medalista Gracjan Wiśniewski miał o 11 cm gorszy wynik.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 oraz U20 odbyły się 9-11 lutego, w Toruniu. Trenerem Jakuba jest Dariusz Szymczuk. Zawodnik AZS UMCS Lublin poprzedni sezon zakończył wicemistrzostwem Polski U16.

Last modified: 20 maja 2020