Zwycięstwo na koniec

Autor: |

Kibic Avii zapytany o to, kiedy ostatni raz jego klub wygrał w Dębicy nie jest w stanie takiej daty podać z pamięci. Wreszcie ta sztuka udała się żółto-niebieskim. W ostatnim meczu sezonu 2021/2022 podopieczni Łukasza Mierzejewskiego pokonali na wyjeździe Wisłokę Dębica 2:1.

Świdniczanie rozpoczęli mecz od wysokiego pressingu, z którym nie radzili sobie gospodarze. Efektem tego mogła być bramka dla Avii w szóstej minucie. Groźnie zza pola karnego uderzał Wojciech Białek, ale jego strzał wybronił bramkarz. W 16 minucie do głosu doszła Wisłoka. Prostopadłym podaniem ze środka pola został obsłużony Karol Rębisz, który mimo asysty obrońcy zdołał oddać strzał w krótki róg bramki Andrzeja Sobieszczyka i było 1:0. Bramka ewidentnie podziałała mobilizująco na gospodarzy. Wisłoka w kolejnych fragmentach mogła podwyższyć prowadzenie, ale brakowało jej skuteczności.

Po przerwie na boisko weszli Dominik Maluga i Tomasz Zając. Dwaj skrzydłowi Avii wprowadzili sporo świeżości, co odbiło się na grze żółto-niebieskich. Wisłoka ewidentnie siadła kondycyjnie, co skrzętnie wykorzystali świdniczanie. W 57 minucie w zamieszaniu w polu karnym uderzał Rafał Dobrzyński. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła wprost na głowę Wojciecha Białka, który takich okazji nie marnuje. Był to 25 gol napastnika Avii w tym sezonie, który zapewnił mu tytuł króla strzelców wszystkich trzecich lig. Avia nie chciała zadowolić się remisem i wciąż napierała na bramkę Wisłoki. Uderzenie Poleszaka przeszło ponad bramkę, ale co nie wyszło jemu, udało się Marcinowi Świechowi. Lewy obrońca zdecydował się na strzał z dystansu, który, jak się okazało, nie dał szans golkiperowi z Dębicy i Avia mogła się cieszyć z prowadzenia. W końcówce dębiczanie mieli jeszcze idealną okazję do wyrównania, ale tym razem doskonale w bramce spisał się Andrzej Sobieszczyk.

Avia wygrała 2:1 i tym samym zakończyła sezon na czwartym miejscu w tabeli.

Wisłoka Dębica – Avia Świdnik 1:2 (1:0)

Bramki: Rębisz (16′) – Białek (57′), Świech (85′)

Wisłoka: Daniel – Surma, Cabała, Rachfalik, Zygmunt, Łanucha, Siedlecki (63′ Prokop), Król (63′ Kontrabecki), Rębisz, Palonek (81′ Pochapski) Smoleń (81′ Kozłowski)

Avia: Sobieszczyk – Drozd, Niewęgłowski, Dobrzyński, Góralski (77′ Świech), Popiołek, Uliczny, Kunca (61′ Poleszak), Perdun (46′ Zając), Kovalonoks (46′ Maluga), Białek (77′ Strug)

Sędziował: Tomasz Katarzyński (Kraków)

Last modified: 20 czerwca 2022