Zwierzaki potrzebują pomocy. Ruszyła świąteczna zbiórka

Autor: |

fot. www.pomagam.pl/ry3bb3
Małe i te większe, kudłate i o krótkiej sierści, a także o jedno- lub wielokolorowym umaszczeniu. Wszystkie marzące o ciepłym domu i kochającym właścicielu. Pod skrzydłami Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami znajduje się obecnie 10 psów i 12 kotów. By odmienić ich los, program Świdnik.TV oraz Miejski Ośrodek Kultury rozpoczęły zbiórkę karmy oraz rzeczy.

Do Świdnickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami codziennie zgłaszają się ludzie z prośbą pomoc lub interwencję w sprawie bezpańskich czy źle traktowanych czworonogów. Teraz jednak to oni potrzebują wsparcia. W holu, przy kasie Kina Lot stanęły dwa kosze na dary. Można w nich zostawiać karmę suchą i mokrą, a także koce, ręczniki i pościel, które przydadzą się do wyścielenia posłań. Chętni mogą też podarować specjalną karmę – Royal Canin Gastro intestinal low fat. Potrzebuje jej Bolek, pies, który był trzymany na łańcuchu. Teraz zmaga się z chorą trzustką i wątrobą, więc musi być na niskotłuszczowej diecie. Dary można przynosić do 15 grudnia. Wszystkie rzeczy zostaną przekazane do stowarzyszenia.

Potrzebują wsparcia, by móc dalej pomagać

Na portalu pomagam.pl trwa również zbiórka pieniędzy. Niestety, stowarzyszenie ma zaległości w płatnościach za hotele dla zwierząt oraz pomoc weterynaryjną.

– Każdego dnia otrzymujemy zgłoszenia i prośby o pomoc. Ciągle przeprowadzamy interwencje, ratujemy zwierzęta, przyjmujemy kolejne pod nasze skrzydła. Z dnia na dzień coraz bardziej pogrążamy się w długach. Hotele, weterynarze, szpitale, leki, specjalistyczna karma, czynsz, rachunki za prąd, o benzynie nie wspominając. Staraliśmy się na bieżąco regulować nasze zobowiązania, ale jak zwykle rzeczywistość napisała swój scenariusz. Mamy nieuregulowane faktury za hotele za dwa miesiące, fakturę za leczenie ran i łapy Luckiego oraz jego pobyt w szpitaliku w Lublinie (790 zł), fakturę za wizytę Luckiego w Ortovecie, kilka małych, już wystawionych faktur weterynaryjnych. Te już możemy Wam pokazać. To kwota blisko 5 tysięcy złotych – piszą na stronie zbiórki wolontariusze stowarzyszenia.

 To zaledwie garść problemów, z jakimi zmagają się członkowie świdnickiego stowarzyszenia. Wkrótce otrzymają kolejne faktury za leczenie zwierząt oraz ich pobyt w hotelach.

– Problemem stało się również paliwo. Pokonujemy setki kilometrów miesięcznie, prywatnym, starym samochodem, jeżdżąc na interwencje i wizyty przedadopcyjne do nowych domów. Koszty paliwa to niekiedy i dwa tysiące złotych miesięcznie. Jeżeli nie będziemy w stanie pokrywać tych należności, dalsze funkcjonowanie stowarzyszenia stanie pod znakiem zapytania. Dlatego bardzo pięknie prosimy o pomoc – apelują wolontariusze.

Stowarzyszenie chce uzbierać 12 tys. zł. Kwota ta pomogłaby wyjść na prostą, ale też ułatwić dalszą działalność. Chętni mogą dorzucić swoją cegiełkę za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/ry3bb3. Wystarczy kliknąć polecenie „Wpłać teraz”, wybrać kwotę oraz formę płatności. Obecnie na koncie zbiórki znajduje się 120 zł.

Last modified: 3 grudnia 2021