Zrzuć kilka kg, wsiadaj na rower

Autor: |

Wiosna za pasem, więc czas wziąć się za siebie i zrzucić kilka kilogramów. Jak to zrobić, żeby się nie zniechęcić? Najlepiej udać się do sklepu rowerowego, wybrać odpowiedni jednoślad i regularnie z niego korzystać.

Jedną z popularniejszych aktywności sportowych uprawianych przez Polaków jest jazda na rowerze. Wpływa ona na zachowanie kondycji fizycznej, ale także na poprawę zdrowia. Aktywni rowerzyści bez problemu wskażą jeszcze jedną zaletę – odchudzanie. Okazuje się bowiem, że regularna jazda jednośladem przynosi bardzo dobre efekty w spalaniu kalorii, które przyswajamy z każdym posiłkiem. Nie byłoby to jednak możliwe bez posiadania odpowiedniego sprzętu ze sklepu rowerowego, przystosowanego do naszej postury oraz drogi, po której mamy zamiar się poruszać.

Ile kcal spalę, jeżdżąc na rowerze?

Jazda na rowerze wymaga odpowiedniego wysiłku. Przekłada się to na zwiększenie siły naszych mięśni oraz ich wyrzeźbienie. To także doskonały sposób na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Jak wskazują różnego rodzaju publikacje bazujące na przeprowadzonych testach, w ciągu godzinnej jazdy na rowerze z prędkością ok. 20 km/h jesteśmy w stanie spalić ok. 400 – 500 kcal. Może wydawać się to niedużo, ale istotne jest tu zachowanie regularności. Kiedy codziennie bądź kilka razy w ciągu tygodnia pokonujemy podobną trasę na rowerze z taką samą prędkością, mamy szansę osiągać bardzo ciekawe wyniki. Nawet półgodzinna przejażdżka przynosi rezultaty na poziomie 200 – 300 kcal, także jazda do pracy na rowerze jest całkiem sensowna.

Co jest potrzebne do efektywnego spalania kalorii na rowerze?

Podstawą efektywnej jazdy na rowerze jest posiadanie właściwego jednośladu. Warto zdać się na wiedzę pracowników sklepu rowerowego, którzy są w stanie doradzić nam najlepsze rozwiązanie w pełni dopasowane do naszego wzrostu, postury, a także aktywności, którą mamy zamiar uprawiać, żeby spalić kalorie i zrzucić trochę kilogramów. Wsiadanie bowiem na rower, który będzie dla nas za duży, niedostosowany do drogi, po której się poruszamy, mija się z celem. Zamiast efektywnie i aktywnie wypoczywać, skazujemy się na męczarnię, a zarazem zniechęcamy do jazdy jednośladem. Istotny jest zatem rozmiar ramy rowerowej, kół, a także jego rodzaj. Inny typ modelu wykorzystamy jedynie do codziennej jazdy po mieście, inny zaś do przemieszczania się po górskich zjazdach i podjazdach, dalekich i długich wycieczek, czy też bardzo szybkiego przemieszczania się. Ciekawym wsparciem naszego odchudzania w trakcie jazdy na rowerze jest dobranie do niego licznika, który nie tylko zaprezentuje nam przemierzone kilometry, ale także orientacyjną ilość spalonych kalorii.

Podsumowanie

Jazda na rowerze to jeden z najlepszych sposobów na aktywne spędzanie czasu. Niesie ona ze sobą sporo korzyści dla naszego organizmu, a dodatkowo wspiera proces odchudzania. Ważne jest jednak, żeby w sklepie rowerowym dobrać odpowiedni rodzaj roweru do naszej sylwetki. Wtedy poruszanie się jednośladem nie będzie męczarnią, a przyjemnością połączoną z odchudzaniem.

/ Artykuł sponsorowany /

Last modified: 7 czerwca 2021