Zostań spotterem

Autor: |

fot. Krzysztof Wiśniewski

fot. Krzysztof Wiśniewski

Port Lotniczy Lublin przygotował specjalny konkurs dla miłośników fotografii, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności w planespottingu. Nagrodą jest udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych realizowanych w ramach Akademii Nikona, które odbędą się 13 września na świdnickim lotnisku.

Warsztaty zostaną przeprowadzone we współpracy z Lubelską Grupą Spotterską oraz Lubelską Unią Fanów Awiacji. To kolejna wspólna inicjatywa realizowana przez spotterów i PLL. Do tej pory zorganizowana została m.in. wystawa zdjęć „Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów”. Od 3 lat wspólnie wydawany jest także kalendarz noworoczny, w którym wykorzystywane są zdjęcia zrobione przez miłośników awiacji.

– Miłośnicy planespottingu towarzyszą nam praktycznie od pierwszego dnia funkcjonowania portu. Codziennie obserwujemy spotterów, wypatrujących samolotów na naszym lotnisku. Cieszę się, że Port Lotniczy Lublin oprócz tego, że daje możliwość wygodnego i swobodnego podróżowania mieszkańcom województwa lubelskiego, jest też miejscem, które pozwala na realizowanie ich pasji dlatego zawsze staramy się wspierać inicjatywy związane z planespottingiem – mówi Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA Krzysztof Wójtowicz.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zdjęcie, związane z tematyką lotniczą. Spośród nadesłanych fotografii kapituła konkursowa wybierze 10, których autorzy wezmą udział w wyjątkowych warsztatach. Termin nadsyłania fotografii mija 10 września, o godzinie 16:00.

Regulamin konkursu dostępny jest na www.airport.lublin.pl.

Last modified: 25 maja 2020