Znowu stanęli na pudle

Autor: |

Fot. KT Avia Świdnik
Kolejne sukcesy powędrowały na konto zawodników Klubu Tenisowego Avia Świdnik. Tenisiści wzięli udział w turniejach, które odbyły się w Zamościu oraz w Warszawie.

Pierwszymi zawodami były Mistrzostwa Województwa Lubelskiego U16. Sukcesem może się pochwalić Natalia Wieleba. Zawodniczka wystąpiła w dwóch kategoriach. Pierwszą z nich była gra podwójna. W finale zagrała z Angeliką Soból przeciwko Karolinie Chwiejczak oraz Annie Michałkowskiej. W tych zmaganiach zawodniczka zdobyła srebro, w setach 7:6; 6:36. W singlu Natalia wywalczyła 2. miejsce, w setach 6:3; 6:2. Jej przeciwniczką była Karolina Chwiejczak.

Z turnieju w Zamościu, medale przywiozła również Katarzyna Kliber. W grze pojedynczej zajęła 4. lokatę. Brąz zdobyła w grze deblowej, w setach 7:5; 6:7; 10:8. Zagrała w duecie z Konstancją Julią Jóźwik przeciwko Karolinie Chwiejczak oraz Annie Michałkowskiej. W singlu zawalczyła również Patrycja Jach, która zajęła 9. miejsce. Sukces odniósł także tenisista Bartosz Kliber. Zawodnik zajął 2. miejsce na podium w grze podwójnej, w setach 6:2; 6:2. Zagrał w duecie ze Stefanem Zdunkiem przeciwko Kacprowi Bechcie oraz Krzysztofowi Szewcowi.

Drugi turniej odbył się w Warszawie, na kortach Klubu Miedzeszyn. Wzięli w nim udział zawodnicy do 14 lat. W singlu zmierzyła się Natalia Chylińska. Tenisistka zdobyła komplet zwycięstw, kończąc kategorię na 1. miejscu, w setach 6:3; 7:5. Jej przeciwniczką była Alicja Wcisło.

Trenerami zawodników są: Piotr Bednarczuk, Kacper Bartoszek, Paweł Woliński z FOR oraz Michał Zajko z Z16.

Last modified: 31 maja 2021