Znów pobiegną dla Ninki

Autor: |

fot. www.facebook.com/NineczkakropeczkaSMA
Nina Słupska wciąż potrzebuje pomocy. Dziewczynka walczy z SMA i potrzebuje dużej kwoty pieniędzy na leczenie. Z pomocą nadchodzą biegacze, którzy pobiegną po czwarty milion. Wśród nich pojawią się również świdniczanie.

Charytatywny bieg rozpocznie się dzisiaj i potrwa do niedzieli. Dołączyć do niego mógł każdy. Akcja polega na wykonaniu dowolnej aktywności, między innymi, biegu, truchtu, nordic walking, w dowolnym miejscu oraz czasie. Pieniądze z wpisowego zostaną przeznaczona dla leczenie chorej dziewczynki.

Do pomocy dołączą również członkowie Biegającego Świdnika. Biegacze wyruszą w trasę 18 kwietnia, o godzinie 8.00. Początek trasy zaplanowali pod gabinetem specjalistycznym Arete, przy ulicy Wyszyńskiego 53. Zawodnicy pobiegną w grupach 5-osobowych. Dystans będzie wybierany indywidualnie. Bieg będzie przeprowadzony w reżimie sanitarnym.

Organizatorem wydarzenia są Fundacja Inicjatyw Twórczych oraz Fundacja Rozwoju Sportu. Głównym partnerem jest firma PGE.

Wpłać na zrzutkę

W Internecie wciąż prowadzone są zbiórki pieniędzy. Chętni, którzy chcą pomóc mogą je przekazać za pośrednictwem strony internetowej: www.siepomaga.pl/nina.

Pieniądze zbierane są także na Facebooku, na grupie „Nineczka Kropeczka SMA – Licytacje”. Obecnie liczy ona ponad 17 tys. członków. Zasady akcji są proste. Aby wziąć w niej udział należy wejść na profil grupy, wystawić przedmiot do licytacji oraz podać kwotę wywoławczą. Podbijanie cen odbywa się w komentarzach. Osoba, która zaproponuje największą sumę, wygrywa. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasilają konto Ninki.

Last modified: 16 kwietnia 2021