Znów licytują dla Daniela

Autor: |

W marcu ubiegłego roku zawiesiła działalność, wczoraj wróciła, bo znów konieczna jest pomoc. Facebookowa grupa Licytacje dla Daniela Siegiedy rozpoczyna kolejne aukcje na rzecz 39-latka ze Świdnika, który kilka lat temu, w wyniku choroby, stracił obie nogi, a teraz potrzebuje środków na rehabilitację.  

– Kochani, wielki apel o wznowienie grupy. Mam nadzieję, że znowu będziemy mogli na Was liczyć. Zasady się nie zmieniają. Jeśli macie coś do przekazania na licytację, bardzo prosimy o wstawianie postów – czytamy na FB.

Na aukcje można przekazać dowolne przedmioty. Licytacja trwa trzy dni, kończy się zawsze o godz. 20.00. W poście należy podać datę zakończenia oraz cenę wywoławczą, natomiast w komentarzu każdy może dodać oferowaną kwotę. Pieniądze za zakup należy wpłacić na konto Fundacji Avalon, nr 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, wpisując w tytule przelewu: Siegieda, 11917.

W związku z pandemią Daniel nie może odbywać rehabilitacji w szpitalu. Jest ona jednak niezbędna, by nie zaprzepaścić wysiłku włożonego w dotychczasową pracę i przygotowanie kikutów do protez. Świdniczanin stara się o pobyt w prywatnym ośrodku w Krakowie lub Otwocku. Koszt miesięcznej rehabilitacji, a także nauki chodzenia w protezach i utrzymania równowagi, to 15 tys. zł. Mężczyzna postanowił też ćwiczyć w domu. Gromadzi sprzęt, który pomoże mu wzmacniać mięśnie i zachować sprawność fizyczną. Zakupił już rowerek, ławeczkę i hantle. Brakuje mu jeszcze dobrego orbitreka, atlasa i bieżni.

– Zapraszam do zabawy i licytacji. Jeśli ktoś miałby ochotę i możliwości wsparcia mnie w powrocie do niezależności, będę wdzięczny za każdy gest. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy od samego początku wspierali i wspierają mnie finansowo oraz podtrzymują na duchu – mówi świdniczanin.

W marcu ubiegłego roku Facebookowa grupa liczyła prawie 1300 osób. W sumie przeprowadzono ponad 120 licytacji, a na konto fundacji Avalon, której Daniel jest podopiecznym, wpłynęło z nich ponad 6 tys. zł.

Na koncie zbiórki www.siepomaga.pl jest ponad 73 tys. zł. Do pełnej kwoty potrzebnej na zakup specjalistycznych protez brakuje około 21 tys. zł.

Jak jeszcze pomóc?

– wysyłając sms o treści „pomoc 11917” na numer 75 165 (koszt 6,15 zł z Vat)

– przekazując 1% podatku, KRS 0000270809, cel szczegółowy: Siegieda, 11917

– wpłacając pieniądze poprzez stronę: Daniel Siegieda – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

Last modified: 11 marca 2021