Przyjdź i znajdź pracę

Autor: |

Ciekawe oferty pracy, szkolenia, kursy oraz szkoły czekają na tych, którzy jutro wybiorą się na Targi Pracy i Edukacji, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku. Wydarzenie odbędzie się w nowo otwartej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym.

– Dzięki współpracy z I LO, Zespołem Szkół nr 1 w Świdniku oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie łączymy w jedno możliwość kształcenia, jak i znalezienia pracy – zapewnia Marcin Troć, dyrektor PUP.

Targi rozpoczną się o godz. 9.00 rejestracją pracodawców, zaś oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 10.00. Dla przedsiębiorców odbędzie się konferencja poświęcona zawodom deficytowym i podnoszeniu kwalifikacji pracowników. Odwiedzający wezmą udział w warsztatach i spotkaniach. Wydarzenie zakończy się o godz. 13.00.

– Zapraszamy pracodawców, firmy szkoleniowe, szkoły ze Świdnika i powiatu, osoby poszukujące pracy lub zastanawiające się nad jej zmianą. Pomimo spadającego bezrobocia, w naszym powiecie 2 tysiące osób wciąż pozostaje niezatrudnionych. Właśnie dlatego targi mają sens, bo wielu ludzi znajdzie tu pracę dla siebie albo zapozna się z nową ofertą. To też ważne miejsce dla przedsiębiorców, którzy mogą wymieniać się doświadczeniami ze szkołami, powiedzieć, jakich pracowników potrzebują i z jakim wykształceniem – mówi M. Troć.

Wydarzenie kierowane jest również do uczniów, którzy dopiero zastanawiają się nad ścieżką kariery. Jak podkreśla szef PUP, to dobre miejsce, by zobaczyć jakich osób poszukuje się na rynku pracy i pod tym kątem wybrać szkołę.

Swoje oferty przedstawią firmy z całego województwa, między innymi WSK PZL Świdnik, Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach, PCEZ w Świdniku, ZS w Piaskach i ZS w Trawnikach. Nie zabraknie przedstawicieli branży transportowej, medialnej, budowlanej, finansowej, w tym przedsiębiorstw specjalizujących się w księgowości i podatkach czy agencji pracy tymczasowej. Na Targi Pracy i Edukacji warto zabrać ze sobą CV.

– Można zostawić je u pracodawcy. Tym sposobem firma będzie mogła skontaktować się z potencjalnym pracownikiem i zaprosić go na dalszą rekrutację – radzi dyrektor PUP.

Last modified: 3 września 2020