„Złote serce” dla świdniczanki

Autor: |

fot. alicjarzepa.pl

Monika Kowalczyk, laureatka licznych konkursów i przeglądów, może dopisać do swojego konta kolejny, muzyczny sukces. Wokalistka, która w 2017 roku wydała płytę „Piosenki”, zwyciężyła w XI Ogólnopolskim Konkursie Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia” w Krakowie.

Świdniczanka od najmłodszych lat występuje na scenie, a swoje pierwsze kroki stawiała w Miejskim Ośrodku Kultury. Do jej najważniejszych osiągnięć należą: wygrana w łódzkim przeglądzie piosenki „Yapa”, nagroda na festiwalu FAMA w Świnoujściu, w kategorii muzyka oraz III miejsce na krakowskim Grechuta Festival.

Na scenie, podczas „Piosenkarni”, wokalistce towarzyszyli: Mikołaj Kołodziejczyk, Arek Borzęcki i Piotr Karczewski. Wspólnie wykonali jej autorskie utwory „Przypuśćmy”, „Sepia” oraz „Gabriela”. Jury doceniło talent Moniki, przyznając jej nagrodę „Złotego serca”. Dodatkowo, otrzymała również sesję nagraniową w profesjonalnym studiu.

– Osiągnęliśmy ten sukces razem, we czwórkę z Mikołajem, Arkiem i Piotrem. To piękne doświadczenie i motywacja do dalszych działań, a także pomoc w ich realizacji właśnie poprzez wygraną sesję w studiu. W jury, oprócz Anny Treter, członkini zespołu Pod Budą, wokalistki i producentki, która jest przesympatyczną osobą, zasiadł także m.in. Robert Kasprzycki. Przesłuchania konkursowe, mimo dużego stresu, minęły w przyjaznej atmosferze – poznaliśmy wiele osób, młodych muzyków, którzy także tworzą coś swojego i rozwijają się muzycznie. Życzę im, żeby dalej to robili, bo warto – mówi Monika.

Co dalej? 25 listopada, o godz. 19.00 usłyszymy Monikę w radiowej Trójce, która będzie transmitowała koncert laureatów „Piosenkarni”. W planach są także projekt „Głosy Miasta”, w którym wokalistka weźmie udział obok takich twórców, jak Łukasz Jemioła oraz, być może, kolejne teledyski.

Last modified: 13 maja 2020