W ostatni weekend sierpnia nasze miasto odwiedzą motocykliści i gwiazdy sceny. Wszystko za sprawą XI Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli WSK i innych oraz Dni Świdnika. Jakie atrakcje czekają na nas podczas wydarzenia i jacy muzyczni goście zagrają?
Przygotowania do podwójnego wydarzenia są już bardzo zaawansowane. Tegoroczny XI Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK i innych, połączony z Dniami Świdnika, odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.
– Będzie to ciekawe i różnorodne wydarzenie – zapewnia Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.
Organizatorzy właśnie ujawnili pierwsze szczegóły programu. Wiadomo, że wydarzenie zostało zaplanowane na trawiastym boisku przy ul. Sportowej. Pierwsi motocykliści będą się mogli rejestrować już w piątek (24 sierpnia). Zlot rozpocznie się w sobotę (25 sierpnia) o godzinie 10.00 od rejestracji kolejnych osób i wystawy zabytkowych samochodów, motocykli, samolotów oraz pojazdów wojskowych. O tej samej porze ruszy także giełda staroci, hamownia i symulator jazdy na jednym kole.
Na godz. 13.00 został zaplanowany pokaz trialu motocyklowego. Godzinę później rozpocznie się wielka parada ulicami Świdnika. Jej uczestnicy przejadą pod budynek ratusza i w tym miejscu zlot zostanie uroczyście otwarty. Od godz. 16.30 na boisku trawiastym przy ul. Sportowej zaplanowane są kolejne tury pokazów trialu i konkurencje sprawnościowe dla motocyklistów. O godzinie 17.30 na scenie pojawi się rockowa legenda, zespół Acid Drinkers. Po solidnej dawce muzyki i kolejnym pokazie trialu, scenę przejmie Golec uOrkiestra. Sobotnim wydarzeniom będzie towarzyszyć również akcja honorowego oddawania krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego.
Niedzielne świętowanie rozpocznie o godz. 11.00 msza polowa. Od godz. 14.00 będzie można oglądać wystawę statyczną, motocykli i samochodów zabytkowych, a także spróbować swoich sił na hamowni i symulatorze jazdy na jednym kole. W niedzielę, goście wydarzenia również mogą liczyć na pokazy trialu motocyklowego, natomiast o godz. 16.00 umiejętności zaprezentuje Straż Pożarna. Od 19.00 uczestnicy zlotu i Dni Świdnika będą się bawić przy muzyce zespołu Łąki Łan. Tuż po nim wystąpi Happysad. Wydarzenie zakończy około godz. 22.30, pokaz sztucznych ogni.
Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Świdnicki Klub Motocyklowy „Usarz”.
Last modified: 15 maja 2020