Zjechać bez przygód

Autor: |

Codziennie z parkingu przy ul. Kosynierów korzystają setki świdniczan. Tym większym problemem jest zużyta nawierzchnia i zniszczony wjazd. Władze ratusza chcą zająć się remontem. Na razie czekają na budżetowe oszczędności.

Parking przy ul. Kosynierów, tuż za skrzyżowaniem z ul. Niepodległości, stanowi istotny punkt dla mieszkańców części osiedla Wschód. Mieszczą się przy nim markety spożywcze, bank i inne punkty handlowe. Jest również alternatywą dla zatłoczonych miejsc postojowych przy okolicznych blokach. Problem jednak w tym, że stan nawierzchni parkingu i zjazdu z ul. Kosynierów, pozostawiają wiele do życzenia. Mieszkańcy skarżą się na zniszczoną nawierzchnię i utrudnienia w ruchu. Postanowili więc poprosić o pomoc radnego Janusza Królika, który w tej sprawie złożył do ratusza interpelację. „W nawierzchni asfaltowej jest wiele ubytków i dziur, które grożą uszkodzeniem pojazdów. Ponadto przy krawężnikach przy sklepie Premium występują zastoiska wody” – napisał radny. Prosił również o potraktowanie jego interpelacji jako pilnej.

Na pismo radnego odpowiedział burmistrz Waldemar Jakson. Poinformował o wpisaniu remontu zjazdu i parkingu na listę propozycji do zmian w tegorocznym budżecie.

– Zakres prac jest duży, musimy więc poczekać na uwolnienie środków finansowych – wyjaśnia W. Jakson.

Choć, jak tłumaczą przedstawiciele ratusza, są dobrej myśli.

– W minionym roku w podobny sposób udało się wyremontować ul. Kalinową, Głogową i Radość. Liczymy, że i teraz w budżecie szybko pojawią się oszczędności. Szacunkowy koszt prac na parkingu i przy wjeździe to ok. 300 tys. zł – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Wcześniej przedstawiciele ratusza będą rozmawiać z pozostałymi właścicielami tego terenu.

– Nie cały parking należy do nas. Częścią zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa, są też osoby prywatne. Jeśli inwestycja ma być kompleksowa, musi zostać przeprowadzona w porozumieniu z resztą właścicieli – dodaje M. Dmowski.

Last modified: 3 marca 2021