Zimny prysznic w Nowej Soli

Autor: |

W 18. kolejce TAURON 1. Ligi MKST Astra Nowa Sól pokonała PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:17, 25:14). Tym samym seria czterech zwycięstw z rzędu żółto-niebieskich została przerwana.

Początek meczu nie zwiastował tego, co się stało późnij, bo to Avia objęła prowadzenie 4:1. Podopieczni Jakuba Guza długo się jednak nie cieszyli ze swojej przewagi, bo już po kilku minutach Astra wyrównała, po czym gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce skuteczny tego dnia Tomasz Kryński przyczynił się w dużej mierze do wygranej gospodarzy 25:23.

To był jedyny set, w którym siatkarze ze Świdnika nawiązali walkę. W kolejnym Astra szybko wyszła na prowadzenie 5:0, co ustawiło im dalsze losy tej partii. Avia nie mogła dotrzymać kroku rywalom i przegrała do 17.

Trzecia odsłona meczu tylko na samym początku była równa. Gospodarze odskoczyli jednak przyjezdnym z lotniczego miasta i pewnym krokiem szli ku efektownemu zwycięstwu 25:14 i 3:0 w całym meczu.

– To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Astra w pełni zrewanżowała się za porażkę z pierwszej rundy, bo w Świdniku wyglądało to odwrotnie. Tym razem nic u nas nie funkcjonowało. Pierwszy set jeszcze był niezły, ale przegrany. Kolejne poszły gładko na korzyść gospodarzy. Mimo naszej słabej gry, warto oddać rywalom, że zagrali bardzo dobre spotkanie. Od zagrywki po obronę, po której się mocno nakręcali. To był dla nas zimny prysznic, który mam nadzieję da kopa do jeszcze cięższej pracy. Trzeba szybko zmazać plamę z Nowej Soli – podsumował kapitan Avii Tomasz Kuś.

– Astra wygrała meczu, w którym zagrali bardzo dobrą siatkówkę. My nie dojechaliśmy w przyjęciu. Przegraliśmy z nimi też w ataku na wysokiej piłce po negatywnym przyjęciu, nie zrobiliśmy im też krzywdy zagrywką. Zagraliśmy nie swój mecz. Biorę ten wynik na siebie, przeanalizujemy to spotkanie i będziemy chcieli szybko wrócić na zwycięską ścieżkę – powiedział trener Jakub Guz.

MKST Astra Nowa Sól – PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:17, 25:14)

MVP: Tomasz Kryński

Najwięcej punktów dla Avii: Wierzbicki (10), Ptaszyński (7)

fot. Artur Lawrenc

Last modified: 22 stycznia 2024

Zmień język »
Skip to content