Żegnaj szkoło! (foto)

Autor: |

Uczniowie pożegnali dziś na dwa letnie miesiące swoich nauczycieli i szkolne mury. W tym uroczystym dniu towarzyszyliśmy trzecioklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 3. Współgospodarzami spotkania byli Marcin Dmowski, zastępca burmistrza, Bożena Zapalska, naczelnik wydziału zarządzania oświatą w UM, oraz Joanna Bartoszek, przewodnicząca Rady Rodziców SP nr 3.

– To był trudny rok dla nas wszystkich. Zaczynaliśmy go jeszcze z widmem pandemii oraz nauką zdalną, która postawiła przed uczniami, ich rodzicami i nauczycielami wiele wyzwań. Wszystkim należą się ogromne podziękowania, bo doskonale sprostali tym zadaniom i szkoła przeniesiona do domu działała sprawnie. Dziękuję również pracownikom administracyjnym placówki, a także pani naczelnik Bożenie Zapalskiej – mówił Marcin Dmowski. Dodał: – Ta szkoła słynie z organizowania różnych akcji charytatywnych, a uczniowie z dobroci serca. Cieszę się, tak chętnie pomagacie, że jesteście otwarci na potrzeby innych, również osób, które przyjechały z ogarniętej wojną Ukrainy. Placówce przyda się nowa hala sportowa. Do przetargu zgłosiło się kilka firm i mam nadzieję, że wkrótce podpiszemy umowę na budowę hali. Powinna się zakończyć pod koniec przyszłego roku. A dziś życzę wam udanych wakacji oraz dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Podziękowania dla władz miasta, dyrekcji, kadry pedagogicznej i pracowników administracji przekazali również przedstawiciele rodziców.

Uczniowie, którzy wyróżnili się w nauce oraz zachowaniu, otrzymali z rąk Marcina Dmowskiego, Bożeny Zapalskiej, Leszka Kalickiego, dyrektora SP nr 3, wicedyrektora Arkadiusza Pszeniczki i  swoich wychowawczyń, pamiątkowe dyplomy i upominki. Podziękowania za pracę na rzecz szkoły i poszczególnych klas trafiły też do rodziców.

Część artystyczną spotkania przygotowały dzieci z klasy 1c pod kierunkiem pani Małgorzaty Dołęgi, przy współudziale trzecioklasistów. Nie zabrakło piosenek, wierszy i gry na instrumentach. Był również taniec z szarfami, a na zakończenie na salę gimnastyczną spadł kolorowy deszcz konfetti.

– Jestem pod wrażeniem waszych talentów oraz umiejętności i cieszę się, że tylu uczniów otrzymało wyróżnienia za swoje osiągnięcia edukacyjne. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez zaangażowania nauczycieli i rodziców. Dziękuję wam i życzę wszystkim najcudowniejszych wakacji – pożegnała trzecioklasistów Bożena Zapalska.

– To był dla was ważny dzień, bo zakończyliście pewien etap edukacji. Będę miał spokojne wakacje, bo wiem, że jesteście perfekcyjnie przygotowani przez nauczycieli do podjęcia nauki w klasie czwartej. Dziękuję kadrze pedagogicznej, a wam życzę spełnienia wszystkich marzeń. Dziękuję również Radzie Rodziców, z którą bardzo dobrze mi się współpracowało – mówił Leszek Kalicki.

aw

« z 4 »

Last modified: 24 czerwca 2022

Zmień język »