Ze Świdnika na scenę w Krakowie

Autor: |

Zdjęcia z archiwum Karola Mazurka
Na co dzień jest aktorem teatrów Puk-Puk i Aplauz. Teraz do swoich scenicznych doświadczeń może dopisać występ u boku aktorów z Krakowa. Siedemnastoletni Karol Mazurek wziął udział w 34. Ulica Festiwal i zagrał w widowisku „Zapach czasu” Teatru KTO.

Teatr KTO istnieje od 1977 roku, a jego dyrektorem oraz reżyserem wielu sztuk niezmiennie pozostaje Jerzy Zoń. Grupa gra nie tylko na polskich, ale i zagranicznych scenach, między innymi, w Nowym Jorku, Rumunii, Norwegii, Włoszech i na Litwie. W ostatni weekend czerwca jej artystyczny kunszt mogli też podziwiać świdniczanie. Wszystko za sprawą Świdnickiej Nocy Kultury, podczas której krakowscy aktorzy zaprezentowali „Zapach czasu”. W widowisku wzięli również udział mieszkańcy naszego miasta i to właśnie w tym miejscu zaczyna się wspólna przygoda Karola i legend polskiego teatru.    

– Szukali kilku osób, które chciałyby wziąć udział w ich spektaklu. Od razu spodobał mi się ten pomysł, więc oczywiście zgłosiłem się. Okazało się jednak, że Teatr KTO gra w tym samym czasie, co Teatr Aplauz, do którego należę. Żałowałem, że nie będę mógł z nimi wystąpić – opowiada Karol Mazurek.

Świdniczanin dostał jednak drugą szansę. Członkowie teatru, widząc zaangażowanie i wielkie chęci chłopaka, zaprosili go do Krakowa, by razem z nimi zagrał podczas Ulica Festiwal.

– Początkowo zastanawiałem się, czy jechać. Zdecydowałem jednak, że nie chcę przegapić takiej okazji. Cieszę się, że mimo młodego wieku, mogłem wystąpić u boku aktorów Teatru KTO i to w dodatku w tak wyjątkowym miejscu, jak krakowski rynek – dodaje Karol.

Młody aktor wcielił się rolę wrony. Miał też możliwość zobaczyć, jak nad spektaklem pracuje doświadczony zespół.

– To było bardzo ciekawe przeżycie, bo miałem okazję nie tylko wziąć udział w spektaklu, ale też w próbach. Aktorzy Teatru KTO są niesamowici i wiele się od nich nauczyłem. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję razem wystąpić – mówi świdniczanin.

Last modified: 13 lipca 2021