Ze Świdnika do Stanów

Autor: |

Na świdnickim lotnisku dokonano odprawy celnej, sprawdzono przesyłkę i przygotowano towar do wysłania. To typowa usługa Road Feeder Service, polegająca na transporcie ładunku ciężarówką do samolotu na innym lotnisku, w tym wypadku w Amsterdamie. Następnie, drogą lotniczą, będzie wysłany do Nowego Jorku.

– To bardzo dobra wiadomość, pokazująca jak w praktyce może wyglądać świadczenie usługi cargo przez nasze lotnisko. Jednocześnie jest to przykład sąsiedzkiej współpracy pomiędzy PZL Świdnik a portem lotniczym, na którą bardzo liczę. Nowy segment działalności, który niedawno uruchomiliśmy, jakim są usługi cargo, to szansa nie tylko dla rozwoju regionu, ale również dla lotniska, które dzięki temu zyskuje ważne źródło nowych przychodów – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

– Bardzo cieszymy się, że Port Lotniczy Lublin uruchomił usługę cargo. Dla nas to świetna wiadomość. Prawie „za bramą” możemy korzystać z nowoczesnych, lotniczych usług logistycznych. Eksport jest dla PZL-Świdnik kluczowym filarem działania, a nasze produkty przesyłane są do wielu krajów na świecie. Liczymy więc na dalszą dobrą współpracę biznesową z Portem Lotniczym Lublin – mówi Jacek Libucha, prezes PZL-Świdnik SA.

Atutem, w przypadku usług cargo, jest lokalizacja lotniska przy wschodniej granicy Unii Europejskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie najważniejszych przejść granicznych i terminali przeładunkowych do Białorusi, Rosji i Ukrainy. Państwa te mają ubogą infrastrukturę logistyczną, więc przy popycie na cargo, uruchomienie tego typu usługi przez PLL daje szansę na komercyjny sukces.

Last modified: 17 marca 2021