Ze studia nagraniowego do sieci

Autor: |

fot. Branki Salat
Będzie służyć jako studio nagrań informacyjnych oraz kameralnych wydarzeń artystycznych. W Miejskim Ośrodku Kultury powstały pomieszczenia streamingowe, które rozwiną działania placówki w wirtualnej rzeczywistości.

Wszystko za sprawą projektu „Świdnik.TV”, który właśnie ruszył. Pomysł jest odpowiedzią na aktualną sytuację. Ma umożliwić świdniczanom i nie tylko kontakt z kulturą „na żywo”.

– Ze względu na pandemię nie możemy zaprosić do naszego ośrodka mieszkańców. Mimo to, chcemy cały czas dla nich działać, dlatego przenieśliśmy się do sieci – wyjaśnia Robert Dorosz, koordynator do spraw streamingu w MOK. Dodaje: – Przygotowaliśmy kilka pomieszczeń streamingowych, które podzieliliśmy na: informacyjne, artystyczne i tzw. reżyserkę, czyli pokój dający możliwość nagrywania audio i video. Zarejestrowane materiały będzie można zobaczyć w Internecie.

Pierwsze rezultaty nowego projektu zobaczymy już dziś. O godzinie 15.00, na profilu MOK w Świdniku na Facebooku oraz na kanale Świdnik – wysokich lotów na YouTube odbędzie się transmisja wywiadu z Damianem Syjonfamem, wokalistą i autorem tekstów. Artysta, wykonujący muzykę reggae, pochodzi ze Świdnika. Ma na koncie trzy albumy: debiutancki „Wracam do domu”, „To co było, to co będzie” oraz „Czuję, więc jestem”, wydany w 2018 roku.

– Cieszymy się, że Damian przyjął nasze zaproszenie. Mamy nadzieję, że oprócz rozmowy, artysta zgodzi się coś dla nas zaśpiewać – dodaje R. Dorosz.

Osoby, które nie będą mogły śledzić wywiadu, nie muszą się martwić. Film będzie dostępny również po transmisji.

Last modified: 20 kwietnia 2021