Zderzenie busów. Nie żyje jedna osoba

Autor: |

fot. KPP w Świdniku

Dziś, około godziny 5.40 doszło do tragicznego zdarzenia. Przy alei Jana Pawła II zderzyły się dwa pojazdy typu bus. 6 osób trafiło do szpitala, a jedna poniosła śmierć na miejscu.

– Od strony Świdnika poruszał się bus z 5 pasażerami i kierowcą zaś od strony Lublina tylko kierowca. Pojazdy zderzyły się czołowo – mówi podkom. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Interweniowali policjanci ze Świdnika i Lublina, straż pożarna oraz karetki pogotowia. Strażacy mieli problem z wydostaniem pasażerów z pojazdów.

– Użyto ciężkiego sprzętu specjalistycznego, dzięki któremu udało się wydostać podróżujących. Wszyscy potrzebowali pomocy medycznej. Niestety, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu – dodaje podkom. M. Szczepanowska.

Prokurator i policjanci przez cały czas pracują na miejscu zdarzenia. Trwają czynności ustalające szczegóły wypadku i sprawdzenia, czy w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Uwaga!

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Aleja Jana Pawła II jest nieprzejezdna.

– Prosimy o wybieranie innej drogi. Proponujemy przejazd przez ulicę Mełgiewską, Kusocińskiego bądź drogę serwisową – dodaje podkom. M. Szczepanowska.

Z powodu wypadku także autobusy pojadą inaczej. Linia nr 55 kursuje objazdem: … – al. Witosa – / Świdnik / al. Tysiąclecia – droga serwisowa wzdłuż S12/S17 – al. Lotników Polskich.

Aktualizacja (10.09.2020):

Śledztwo wykazało, że sprawcą wypadku okazał się kierowca samochodu dostawczego. Z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do kolizji czołowej z busem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Last modified: 10 września 2020