Zdali sportowy egzamin (foto)

Autor: |

Rozegrali pierwszy poważny turniej w swojej karierze, odnieśli sukces i pokazali swoją dojrzałość. Najmłodsi piłkarze Avii Świdnik, którzy uczą się w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Świdniku wrócili z Zabrza, gdzie podczas weekendu 21-22 listopada rywalizowali w turnieju Bielik CUP.

Młodzi sportowcy zajęli trzecie miejsce i tym samym wywalczyli prawo do udziału w wielkim turnieju finałowym Bielik CUP, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Krakowie.

– To był wspaniały turniej. Rywalizowało osiemnaście zespołów. Nasi chłopcy pierwszego dnia przeszli do ligi mistrzów, po czym awansowali do turnieju finałowego – mówi Łukasz Jankowski, trener młodych piłkarzy.

Szkoleniowiec podkreśla, że sukcesy sportowe to jedno, ale niezmiernie ważne jest to, że zawodnicy zdali podczas wyjazdu inny egzamin.

– To chłopcy z rocznika 2014, więc mają po siedem lat, niektórzy nawet sześć. W większości, był to dla nich pierwszy poważny wyjazd bez rodziców i musieli wykazać się samodzielnością i dużą dyscypliną. Pochwalę ich, że zdali ten egzamin na piątkę. To bardzo  ważny aspekt tego wyjazdu – podkreśla Łukasz Jankowski.

Podczas samego turnieju piłkarze również wykazali się siłą i dojrzałością.

– Na boisku radzili sobie świetnie, ale też wspaniale reagowali na stres związany z grą. Bywały trudne momenty, od radości po płacz. Trzeba było się szybko pozbierać przed kolejnym meczem i z tym wszystkim wspólnie sobie poradziliśmy. Zaznaczę, że przy dużej pomocy dwóch mam, które z nami pojechały. Mieliśmy też wsparcie z trybun, ponieważ niektórzy rodzice przejechali za nami pół Polski, by kibicować zawodnikom – mówi trener świdnickich mistrzów.

Życzymy sukcesów w majowym finale Bielik CUP. 

Skład: Marcel Dankiewicz, Julian Dybała, Mikołaj Dźwierzyński, Antoni Gorgol, Aleks Heliński, Adam Humieniuk, Grzegorz Kornacki, Igor Łyszcz, Kacper Maciąg, Maksym Poniewozik, Dawid Szerega

Last modified: 25 listopada 2021

Zmień język »