Zbiórka na ostatniej prostej

Autor: |

Na początku marca pisaliśmy o Danielu Siegiedzie. 39-latek ze Świdnika, kilka lat temu, w wyniku choroby stracił obie nogi. Teraz potrzebuje środków na rehabilitację.

– Cały czas walczę o samodzielność, ale pandemia i brak dostępu do ośrodków NFZ nie pomagają. Pojawiła się szansa rehabilitacji prywatnie, w Krakowie albo Otwocku, lecz koszt miesięcznego turnusu to 15 tys. zł. Z powodu mojej niepełnosprawności niezbędne jest utrzymywanie sprawności na co dzień, także w warunkach domowych. Aby to realizować, muszę zakupić sprzęt typu bieżnia, orbitrek, itp. – mówił kilka tygodni temu Daniel.

By pomóc mu w walce o odzyskanie samodzielności, na Facebooku powstała grupa „Licytacje dla Daniela Siegiedy”. Liczącej 1,4 tysiąca osób drużynie udało się już zebrać 10 808 zł. Do potrzebnych ponad 15 tysięcy zł brakuje już tylko nieco ponad 4 tys. zł. Pieniądze można wpłacać na stronie www.zrzutka.pl/haeku2.

Grupa działa na Facebooku od półtora miesiąca. Cały czas dołączają do niej kolejne osoby, chcące pomóc Danielowi. Nie brakuje też emocji towarzyszących licytacjom. Świdniczanie i nie tylko, wystawiają na aukcje przedmioty kolekcjonerskie, codziennego użytku, wypieki, rękodzieło i usługi. Część z nich, nawet, gdy znajdzie już właściciela, ponownie trafia na licytację, by zebrać jeszcze większą kwotę. Członkom grupy nie brakuje też pomysłowości i poczucia humoru.  Walka trwa, na przykład o butelkę 2-litrowego napoju Coca Cola oraz zestawu sześciu szklanek. Kwota wywoławcza wynosiła 30 zł. By wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie internautów, pomysłodawcy licytacji oraz zaprzyjaźnione z nimi firmy i osoby prywatne zdecydowali się dodać coś extra, tworząc progi cenowe. I tak, jeśli aukcja przekroczy 250 zł, zwycięzca otrzyma dwie pizze od restauracji Insomnia, jeśli 600 zł – 2 kg kiełbasy w sam raz na grilla, 1200 zł – całodniową, wakacyjną wyprawę wędkarską. Obecnie próg urósł do 2800 zł, a razem z nim wartość licytowanego przedmiotu i dodatków.

– Potrzebna jest ogromna mobilizacja i jak najwięcej osób, które zechcą pomóc Danielowi. Tak naprawdę jest uwięziony w domu i tylko dzięki wspólnemu działaniu możemy zmienić ten stan rzeczy. Zachęcamy do udziału w licytacjach. Aukcja trwa maksymalnie 3 dni, kończy się zawsze o godz. 20.00. Zwycięża osoba oferująca najwyższą kwotę. Ma 2 dni na dokonanie wpłaty – wyjaśnia Magdalena Buritta, jedna z administratorek grupy

Na Facebooku powstała również druga grupa – „UK dla siepomaga – LICYTACJE”, przeznaczona dla osób mieszkających poza Polską. Oni również mogą brać udział w aukcjach. Dochód zostanie przekazany na rehabilitację Daniela.

Zbiórka x 2

Równolegle ze zbiórką na rehabilitację świdniczanina, zbierane są środki na specjalistyczne protezy nóg. Ich koszt to około 95 tys. zł. Na koncie jest już blisko 84 tys. zł. Do pełnej kwoty brakuje więc już naprawdę niewiele. Osoby, które chciałyby dorzucić swoją cegiełkę do tej zbiórki, mogą zrobić to na portalu www.siepomaga.pl/nogi-daniela.

Chętni mogą także wysłać sms o treści: POMOC 11917, na numer 75 165 (koszt 6,15 zł z VAT), i w ten sposób wesprzeć Daniela albo przekazać datek na konto Fundacji Avalon, której mężczyzna jest podopiecznym, numer konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, wpisując w tytule przelewu: Siegieda, 11917.

Last modified: 21 kwietnia 2021