Zbierajmy selektywnie

Autor: |

Od połowy lipca świdniczanie mogą korzystać z nowych kontenerów na śmieci. W ramach utworzonego niedawno Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych pojemniki stanęły przy ul. Krępieckiej 18.

Do tej pory, na terenie miasta mogliśmy znaleźć 14 kontenerów zlokalizowanych w 12 różnych miejscach. Okazało się jednak, że to za mało. Postanowiono utworzyć Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Dzięki temu, wszystkie osoby zameldowane na terenie Świdnika, mogą na bieżąco pozbywać się odpadów budowlanych i rozbiórkowych, a także odpadów zielonych.

Odpady odbierane są od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-16.00 oraz w soboty, w godz. od 8.00-13.00 (z wyjątkiem dni wolnych od pracy).

Ponadto, obowiązuje dotychczasowy harmonogram odbioru z nieruchomości poszczególnych frakcji odpadów komunalnych. Przypominamy także lokalizacje, gdzie znaleźć można kontenery na odpady zielone: po jednym przy ulicach: Solidarności, Struga, Błękitnej, Klonowej, Racławickiej, Jaworowej, Matejki, Wojska Polskiego, po dwa przy ulicach Wiejskiej, Czecha i Polnej.

ow

Last modified: 25 maja 2020

Zmień język »