Zawładnęły kortem

Autor: |

Zawodniczki Klubu Tenisowego Avia Świdnik zawalczyły na turniejach w Pabianicach oraz w Warszawie. Natalia Chylińska i Katarzyna Kliber ponownie mogą się pochwalić sukcesami.

Pierwszy turniej odbył się w Warszawie. Wzięła w nim udział Natalia Chylińska. Zawodniczka zmierzyła się w kategorii młodzików – do 14 lat.

W finale gry podwójnej zawalczyła z Wiktorią Chmielewską przeciwko Bognie Bogdanowicz oraz Mai Nowak. Świdnicka zawodniczka stanęła na podium, zajmując 1. miejsce w setach: 6:1; 6:0. Tenisistka wzięła również udział w singlu. Jednak z powodu obowiązków szkolnych nie mogła rozegrać półfinału.

Drugie zawody należały do Katarzyny Kliber. Tenisistka pojechała na turniej do Pabianic.

Zawalczyła w dwóch fazach, w kategorii młodzicy – do 14 lat. W grze podwójnej zagrała z Izabelą Kawalec przeciwko Wiktorii Pastuszyńskiej oraz Lenie Miszczak. Zawodniczka świdnickiego klubu zajęła 1. miejsce, w setach: 6:3; 3:6; 10:6. W grze pojedynczej zmierzyła się z Izabelą Kawalec i wywalczyła 2. lokatę w setach: 6:3; 5:7; 11:9.

Zawodniczki trenują pod okiem Piotra Bednarczuka.

Last modified: 19 maja 2021