Zastrzyk gotówki dla Świdnika

Autor: |

W przyszłym roku miejskie targowisko oraz halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 3 czekają poważne zmiany. Dziś okazało się, że w Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych zarezerwowano 14,5 mln zł na realizację obu inwestycji.

– To bardzo dobra wiadomość dla Świdnika i duży zastrzyk gotówki. Dzięki niemu będziemy mogli zrealizować ważne dla mieszkańców inwestycje. Cieszę się, że w Polskim Ładzie znaleźliśmy konkretne rozwiązania, które w zasadniczy sposób wpłyną na rozwój miasta – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Pracownicy ratusza zgłosili do Polskiego Ładu trzy wnioski. Budowę: ulic Wiejskiej i Drewnianej, wiaty zadaszeniowej targowiska miejskiego wraz z montażem paneli fotowoltaicznych oraz hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. W pilotażowym naborze 9,5 mln zł miasto otrzymało na kompleksową modernizację targowiska oraz 5 mln zł na nową halę dla uczniów.

– Cieszymy się, bo bardzo zależało nam na tych inwestycjach. Targowisko to miejsce, wymagające rewitalizacji. Zostanie przykryte farmą fotowoltaiczną, która wzmocni miejską sieć energetyczną. Na realizację tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy 9,5 mln zł. To 95 procent kwoty, którą planujemy wydać. Cieszy nas również dotacja na budowę hali sportowej, inwestycji bardzo ważnej dla uczniów i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 3. W tym przypadku przygotowywany jest już projekt budynku. Na realizację zadania będziemy musieli dołożyć około 3-4 mln zł z miejskiej kasy – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Dotacji nie przyznano natomiast na inwestycje drogowe.

– Spodziewaliśmy się, że ten projekt może nie przejść, bo wnioskowaliśmy o prawie 23 mln zł. Nie oznacza to jednak, że ulice Wiejska i Drewniana nie powstaną. Przedsięwzięcia zrealizujemy ze środków gminy. Jeśli będzie taka możliwość, fundusze zabezpieczymy już na najbliższej sesji – tłumaczy M. Dmowski.

Już wkrótce miasto ogłosi przetarg na budowę ul. Wiejskiej i Drewnianej. Jeśli uda się wybrać wykonawców, prace mogą ruszyć nawet w przyszłym roku.

Last modified: 25 października 2021

Zmień język »