Zaśpiewali o św. Mikołaju

Autor: |

Choć chodzą jeszcze do szkoły, mają za sobą liczne występy na koncertach i wydarzeniach charytatywnych. Teraz dostali szansę, by usłyszało ich szersze grono odbiorców. Młodzi artyści ze Świdnika, wspólnie z Moniką Kowalczyk, nagrał utwór „O dobrym Świętym (Mikołaju)”. Piosenka promuje Orszak św. Mikołaja, który 9 grudnia przejdzie ulicami Lublina.

Utwór, do którego słowa i muzykę napisali Marcin Wąsowski oraz Michał Iwanek, po raz pierwszy usłyszeliśmy w ubiegłym roku. Wówczas powstał również film pokazujący układ taneczny wymyślony do piosenki. Dziś możemy podziwiać nową wersję teledysku.

­­­Poznaj prawdziwego świętego Mikołaja

W ramach orszaku zaplanowano szereg imprez towarzy­szących. 6 grudnia, o godz. 17.00, przed domem handlowym Sezam w Lublinie nastąpi uroczyste włączenie świa­teł na choince, na inaugurację czasu Bożego Narodzenia. 8 grudnia, w Filharmonii Lubelskiej odbędą się: finał Ogólnopolskiego Konkursu Li­terackiego i Plastycznego dla dzieci i młodzieży, światowe prawykonanie musicalu o św. Mikołaju w wykona­niu zespołu Scholares Minores Pro Musica Antiqua i młodzieżowego teatru Panopticum. Początek piąt­kowych wydarzeń o godz. 18.00.

9 grudnia rozpoczną się uroczysto­ści główne. O godz. 13.00, w bazy­lice oo. Dominikanów odprawiona zostanie msza św. dziękczynna. O godz. 14.15 na rynku Starego Mia­sta przewidziano bicie rekordu ilo­ści osób przebranych za prawdziwe­go św. Mikołaja oraz naukę tańca. O godz. 14.50 orszak dotrze na Wzgó­rze Czwartek, gdzie wystąpi zespół dziecięcy im. Klimka Bachledy z Za­kopanego. Odbędzie się tam także doroczne ważenie św. Mikołaja. Od godz. 19.00 w koncercie pt. „Pasto­rałki pod choinką, pod jemiołą” wy­stąpią Romuald Lipko i jego goście. Przewidziano również prezenty dla dzieci, losowanie nagród, prze­jażdżki karetą św. Mikołaja, jarmark, pokazy sprzętu wojskowego i stra­żackiego, ognisko i gorący poczę­stunek.

Organizatorzy imprezy odwiedzą również chore dzieci w lubelskich szpitalach, ośrodkach dla dzieci niepełnosprawnych i niewidomych oraz świetlicach, zawożąc im poda­runki.

Wydarzenie zorganizowano w ra­mach odpustu parafii pw. Świętego Mikołaja na Czwartku. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.orszak.parafiamikolaj.pl.

aw

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=fP3WUndUq9I{/youtube}

Last modified: 2 czerwca 2020