Zaśpiewali dla Niepodległej

Autor: |

Fot. kadr z filmu

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Przegląd Piosenki Patriotycznej. Jego 21. edycja odbyła się w formie online.

Poprzednia edycja wydarzenia zgromadziła wielu młodych artystów. W tym roku z powodu epidemii, organizatorzy postanowili zmienić jego formułę. Swoje występy uczestnicy uwiecznili na nagraniach wideo. Zaprezentowały się dzieci i młodzież, w wieku od 4 do 19 lat. Wystąpili soliści, duety, zespoły wokalne oraz chór. Nie zabrakło symboli narodowych i energicznych choreografii.

Na nagraniach można zobaczyć występy: Przedszkola nr 4 (Zespół Wokalny „Zefirki”) i 5 (Zespół „Rozśpiewana 5” oraz Zuzanna Krysa), Szkół Podstawowych nr 4 i 5 (Zespół Wokalny „Entliczek”), Zespołu Tańca Ludowego „Leszczyniacy”, Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat (Zespół „Pszczółki”), Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Tęczowy Domek (Zespoły „Elfy” i „Chochliki”), Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele (Zespoły „Iskierki” i „Friends 5”), II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie (Chór Ergo Cantemus), Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach, Przedszkola Samorządowego w Jastkowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Króla Jana III Sobieskiego w Rybczewicach Drugich, Zespołu Placówek Oświatowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Trawnikach, Orląt oraz solistek: Alicji Jasińskiej i Alicji Czyżewskiej.

Uczestnicy przeglądu otrzymają pamiątkowe upominki i dyplomy. Ich występy można obejrzeć na profilu MOK na Facebooku oraz „Świdnik – Wysokich Lotów” na YouTube.

Last modified: 20 listopada 2020