Zaprezentują się online

Autor: |

Tydzień temu pisaliśmy o konkursie oratorskim „Idącym w przyszłość”. (CZYTAJ) Organizatorzy wydarzenia poinformowali o zmianach w regulaminie. Ich powodem są nowe obostrzenia.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych z powiatu świdnickiego. Wydarzenie poświęcone jest pamięci Prymasa Tysiąclecia i Stanisława Starowieyskiego, ofiary męczeństwa obozu Dachau.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie fragmentu z przemówień kard. Stefana Wyszyńskiego (z publikacji „Idącym w przyszłość”) oraz listu lub fragmentu z „Notatki do i z rozmyślań” bł. Stanisława Starowieyskiego.

Z powodu epidemii koronawirusa i nowych obostrzeń konkurs zostanie zrealizowany w formie online. Uczestnicy przedstawią swoje występy na nagraniach wideo. Film musi być zapisany w jednym z formatów (np. MP4, MPEG-4, AVI lub MOV). Link do udostępnionych nagrań należy przesłać na e-mail: dzieci@bibliotekaswidnik.pl, do 7 kwietnia.

Wyniki zostaną ogłoszone do 13 kwietnia na stronie organizatora. Uroczystą galę wręczenia nagród zaplanowano 13 czerwca, o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Więcej informacji udziela: Irena Okoń (tel. 603 787 676) oraz Małgorzata Skakuj (tel. 506 024 857).

Organizatorem konkursu jest Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna. Współorganizatorami są: Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Lublinie oraz MOK. Imprezę wspierają: Gmina Miejska Świdnik, Powiat Świdnicki w Świdniku, I i II Liceum Ogólnokształcące oraz Internat Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Miasta Świdnik, Wojewoda Lubelski oraz Starosta Powiatu Świdnickiego.

Last modified: 24 marca 2021