Zapłonęło światełko pokoju

Autor: |

Mimo mrozu, nie zrezygnowali z pierwszej tegorocznej przejażdżki rowerowej. Członkowie klubu Alfa spotkali się 6 stycznia, by przejechać ulicami Świdnika „Z noworoczną pochodnią pokoju”. Impreza, zainicjowana 9 lat temu przez ks. Janusza Kozłowskiego, propaguje zdrowy i ekologiczny tryb życia, ale przede wszystkim niesie ze sobą przesłanie pokoju i miłości.

– W ten symboliczny sposób przekazujemy świdniczanom radość i dobro, które mamy w sercach, zachęcając ich jednocześnie do życzliwości, serdeczności oraz aktywnego wypoczynku. Poza tym nie wyobrażamy sobie, aby Nowego Roku nie powitać na rowerach. Dla nas to już klubowa tradycja i  kultywujemy ją bez względu na pogodę  – wyjaśnia Bogusław Kocira, prezes Alfy.

 W popołudniowej przejażdżce wzięło udział 16 osób. Rowerzyści przejechali głównymi ulicami Świdnika, odwiedzili też Port Lotniczy Lublin. Wcześniej, przy fontannie, wznieśli toast szampanem, oczywiście bezalkoholowym, i złożyli sobie noworoczne życzenia.

– Zdrowia, spokoju i pomyślności życzymy również mieszkańcom miasta. Zapraszamy także do wspólnych rowerowych wypraw, których na pewno w tym roku nie zabraknie – mówią cykliści. Informacje o kolejnych wyprawach dostępne będą na fanpage`u Alfy na Facebooku.

aw

Last modified: 3 czerwca 2020