Zaparkują wygodnie

Autor: |

Przy ulicy Hallera, w pobliżu siedziby Straży Miejskiej oraz Ogniska Muzycznego, powstanie nowy parking. Dotychczasowy, w którym mieszkańcy osiedla Wschód oraz osoby mające do załatwienia w pobliżu pilną sprawę zwykle parkują samochody, zastąpi utwardzany plac z miejscami postojowymi.

Brak miejsc postojowych to zmora wielu polskich miast. Z problemem boryka się również Świdnik, gdzie deficyt parkingów widać szczególnie na starszych osiedlach. By parkowanie na osiedlu Wschód stało się bardziej komfortowe, Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę parkingu wraz z utwardzeniem terenu przy budynku Straży Miejskiej na ul. Hallera.

– Każdy, kto odwiedza Ognisko Muzyczne lub Straż Miejską wie, jak wygląda ten parking. Zdajemy sobie sprawę, że nie prezentuje się on najlepiej, dlatego w ostatnim czasie jego modernizacja została wprowadzona do budżetu. Chcemy, by było to miejsce do zostawiania samochodów z prawdziwego zdarzenia, a nie, jak do tej pory, plac na gruncie. Czekamy na oferty wykonawców. Myślę, że chętnych na realizację tego zadania nie zabraknie – wyjaśnia Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Przedsiębiorstwa zainteresowane modernizacją parkingu mają czas do 24 sierpnia na złożenie ofert. Jeśli uda się wybrać najkorzystniejszą, nowe miejsce dla parkowania pojazdów powstanie w ciągu 3 miesięcy od dnia podpisania umowy.

– Pojawiały się pytania o zwiększenie liczby miejsc. Zadanie zakłada remont istniejącej nawierzchni, ze względu na plac zabaw znajdujący się w pobliżu oraz przepisy prawa, nie będzie możliwości, by bardzo go rozbudować. Na pewno jednak parking będzie lepszy, jeśli chodzi o jego jakość oraz komfort użytkowania – zapewnia zastępca burmistrza.

Last modified: 20 sierpnia 2021