Zamykają i dezynfekują

Autor: |

fot. PK Pegimek

Świdnik dołączył do miast, które z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2 zdecydowały się zamknąć miejsca wypoczynku „pod chmurką”. Do odwołania nie należy korzystać z miejskich placów zabaw, siłowni zewnętrznych, parku do street workoutu oraz trenażera do nauki jazdy na monocyklu. Ograniczenie obejmuje także wybieg dla psów. Równocześnie pracownicy PK Pegimek rozpoczęli dezynfekcje ławek na terenie miasta.

 Na podobny krok zdecydowały się, między innymi Poznań, Gdynia, Białystok i Warszawa, gdzie place zabaw zamyka coraz więcej dzielnic.

– Pamiętajmy, że na zachorowanie narażone są nie tylko dzieci, ale również rodzice, a przede wszystkim dziadkowie oraz inni starsi członkowie rodziny – apelują władze miasta.

Od dziś do odwołania nieczynne będą miejsca zabaw przy ulicach: Kościuszki-Głowackiego, Kopernika 14, Króla Pole, Krępieckiej, Norwida 8, Wyspiańskiego-Reja, Środkowej, Piłsudskiego, Kilińskiego, Witosa, Pionierskiej oraz Klonowej. Nie będzie można także korzystać z integracyjnego placu zabaw przy ul. Piłsudskiego, placu w Parku Miejskim oraz z obiektów znajdujących się na terenie zielonym przy stacji Orlen i markecie Lidl (tzw. „Zielony LOF”).

Zamknięte są również siłownie zewnętrzne przy ul.: Kościuszki-Głowackiego, Piłsudskiego, Okulickiego, Spadochroniarzy i Pionierskiej. Nie można korzystać także z urządzeń na powietrzu zlokalizowanych na terenie parku przy stacji Orlen i Lidlu oraz za Urzędem Miasta. Nieczynne są także park do street workoutu przy ul. 3 maja, wybieg dla psów oraz trenażer do jazdy na monocyklu przy ul. Piłsudskiego.

Z kolei akcję dezynfekcji ławek na terenie miasta rozpoczęło PK Pegimek. Pracownicy przedsiębiorstwa, wyposażeni w specjalne płyny do odkażania, rozpoczęli dziś rano od siedzisk na pl. Konstytucji 3 maja. Sukcesywnie będą pojawiać się również w innych rejonach miasta.

Last modified: 7 maja 2020