Zamiast zyskać, stracił pieniądze

Autor: |

Do komendy policji zgłosiła się kolejna oszukana osoba. Tym razem ofiarą internetowych oszustów padł 70-letni świdniczanin, który chciał kupić na giełdzie akcje znanego koncernu naftowego. W ten sposób stracił blisko 900 zł.

– Pokrzywdzony znalazł w sieci ofertę, która miała zapewniać codzienny zysk i dodatkowy na koniec miesiąca. Mężczyzna wypełnił formularz i podał dane. Następnego dnia skontaktował się z nim konsultant, który polecił mu zainstalować program na komputerze i przelać pieniądze na wskazane konto – mówi st. asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Świdniczanin postąpił zgodnie z instrukcjami i przekazał 890 zł. Analitycy mieli obracać środkami i w ten sposób pomnożyć dochody 70-latka. W końcu jednak mężczyzna zaczął podejrzewać, że ma do czynienia z oszustami. Gdy zażądał zwrotu pieniędzy, który rzekomo był gwarantowany na każdym etapie inwestycji, spotkał się z odmową. Wówczas świdniczanin zablokował pozostałe oszczędności i zgłosił sprawę na policję.

– Apelujemy o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności. Pomysłowość oszustów nie zna granic i co chwilę pojawiają się nowe metody wyłudzania pieniędzy – przestrzega E. Domaradzka.

Last modified: 5 listopada 2021

Zmień język »