Zamiast repliki broni, dostał zdjęcie

Autor: |

fot. KPP w Świdniku
„Wyjątkową” przesyłkę otrzymał świdniczanin, który zamówił na portalu ogłoszeniowym replikę broni za blisko 500 zł. Zamiast przedmiotu, za który zapłacił, znalazł w paczce zdjęcie i liścik z przestrogą od nieuczciwego sprzedawcy. Mężczyzna o sprawie poinformował świdnicką komendę.

23-latek znalazł na portalu OLX ogłoszenie zatytułowane „#zdjęcia# ASG hk-03 specna arms po tuningu”. Przekonany, że przedmiotem sprzedaży jest replika interesującej go broni, postanowił odpowiedzieć na ogłoszenie. Okazało się jednak, że wystawiający chciał sprzedać zdjęcie repliki broni.

– 23-latek twierdził, że z opisu ogłoszenia, jak i korespondencji ze sprzedawcą nie wynikało, aby przedmiotem wystawionym na sprzedaż było jedynie zdjęcie. Po zapłaceniu za towar, kupujący otrzymał paczkę, a w niej ziemniaki i zdjęcie repliki broni oprawione w ramkę. Do pakunku sprzedający dołączył list, w którym radził 23-latkowi, aby uważnie czytał opisy i nazwy ogłoszeń – mówi asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Teraz, pod nadzorem prokuratury, sprawą zajmuje się policja.

Last modified: 4 maja 2021

Zmień język »