Załóż piżamę i pobiegnij charytatywnie

Autor: |

fot. archiwum
Od lat organizują Charytatywny Bieg Mikołajkowy oraz angażują się w działania na rzecz potrzebujących. Sportowcy ze Stowarzyszenia Biegający Świdnik po raz kolejny pokażą, że można na nich liczyć. Już w sobotę z placu Konstytucji 3 maja ruszy Charytatywny Bieg w Piżamach „Obudź w sobie Anioła”, na znak solidarności z chorymi dziećmi.

Niecodzienny bieg, podczas którego uczestnicy zamienią sportową odzież na piżamy, to forma treningu proponowana przez członków stowarzyszenia. Chętni świdniczanie spotkają się na placu Konstytucji 3 maja, by pobiec ul. Niepodległości, Kosynierów, Racławicką al. Lotników Polskich i z powrotem na plac. Start w sobotę, o godz. 11.00.

– Chcemy to akcją łączyć się solidarnie z chorymi dziećmi z oddziału onkologii, które nie mogą, tak jak ich rówieśnicy, biegać i cieszyć się życiem. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Świdnika i nie tylko do włączenia się do inicjatywy – zachęcają członkowie Stowarzyszenia Biegający Świdnik.

W trakcie wydarzenia zbierane będą również pieniądze na rzecz dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji „Gdy Liczy Się Czas”.

Przygotuj się do Charytatywnego Biegu Mikołajkowego

Stowarzyszenie rozpoczyna już przygotowania do Charytatywnego Biegu Mikołajkowego, który na stałe wpisał się w sportowy kalendarz imprez w Świdniku i województwie. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tegorocznym biegu, mogą dołączyć do treningu pod okiem sportowców. Pierwsze spotkanie rozpocznie się slow joggingiem dziś, o godzinie 19.00, pod przychodnią Arete (skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego i Klonowej). Właściwy trening biegowy zaplanowano o godz. 20.00.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 21 września 2021