Zakup krzesła do biura

Autor: |

4 elementy, na które warto zwrócić uwagę

Nie mając doświadczenia w aranżacji wnętrz biurowych i wyborze odpowiednich mebli bardzo łatwo popełnić błąd. Można wtedy zakupić krzesła, które nie będą się nadawały do długiego siedzenia albo przepłacić za bardzo zaawansowany technicznie fotel, z którego pracownik skorzysta przez kilka minut dziennie. Jak nie zrobić takiego błędu i jaki fotel biurowy wybrać, aby zakup był opłacalny oraz przede wszystkim praktyczny?

Ergonomiczne funkcje

Fotele to kluczowe umeblowanie biura, które odpowiadają za wygodę pracowników. Znaczącym czynnikiem wyboru powinna być więc ich ergonomia, czyli właściwe przystosowanie mebla do pracownika w taki sposób, aby mógł pracować komfortowo i wydajnie. To ergonomicznych funkcji, jakie powinno posiadać krzesło biurowe, należy między innymi regulacja siedziska (wysokość, głębokość) a także regulacja oparcia (kąta jego ułożenia) względem siedziska.

Dodatkowe akcesoria

Nie bez wpływu na ergonomię foteli ze sklepu https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf pozostają też dodatkowe akcesoria, w które można je wyposażyć. Tutaj duże znaczenie mają wygodne podłokietniki, które są wręcz niezbędne przy pracy przy biurku. Podtrzymują ramiona we właściwej pozycji, dzięki czemu ręka oparta na nich nie przemęcza się i nie zaczyna drętwieć. Innym ważnym elementem dodatkowym mogą być zagłówki. Te są przydatne zwłaszcza w biurach, gdzie pracownicy spędzają na fotelu całe dnie lub w nowoczesnych salach konferencyjnych. Zagłówek z własną regulacją z pewnością zrobi wrażenie na ważnych gościach biznesowych.

Mechanizm wzorca ruchu

Wybierając krzesło biurowe koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na mechanizm jego ruchu, jaki został w nim zamontowany przez producenta. Chociaż nazwa brzmi dość tajemniczo, sam mechanizm odpowiada za sposób poruszania się oraz ustawiania względem siebie oparcia oraz siedziska. Na przykład mechanizm stały blokuje siedzisko w jednej pozycji, a ruchome pozostaje tylko oparcie. To najczęściej spotykane rozwiązanie w większości podstawowych modeli foteli biurowych. Natomiast w mechanizmie synchronicznym oba te elementy się ruszają i podążają za ciałem: jeśli pracownik się pochyla, oparcie pochyla się wraz z nim. Dzięki temu zapewniony jest większy komfort i wygoda siedzenia, minimalizuje się ryzyko kontuzji, a kręgosłup w swoich strategicznych odcinkach (zwłaszcza lędźwiowym) ma zawsze bezpieczne oparcie.

Wygląd i aranżacja

Oprócz kwestii typowo ergonomicznych pozostaje również kwestia samego wyglądu krzesła, jego parametrów technicznych czy przystosowania do aranżacji biura. Mimo że pod względem praktycznym mają one drugorzędne znaczenie, lepiej jest tych elementów nie ignorować. Ładne, eleganckie, nowoczesne krzesło biurowe z pewnością lepiej zaprezentuje się w oczach nie tylko pracowników, ale i klientów. Warto zwrócić większą uwagę na jego obicie, rodzaj i typ zastosowanego materiału, formę wypełnienia siedziska czy metodę wykonania oparcia. Popularne są obecne fotele biurowe z oparciem z mikro-siatki, która gwarantuje wygodę użytkowania, a jednocześnie w upalnie dni chroni przed nieprzyjemnym przepoceniem pleców.

/ REKLAMA /

Last modified: 18 lutego 2021