Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010

Autor: |

W dniu dzisiejszym uczniowie wszystkich szkół zakończyli swą całoroczną naukę tym samym zaczynając dwumiesięczną przerwę wakacyjną.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Świdniku zostały wręczone dyplomy m.in. za najlepsze wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia sportowe, działalność społeczną, udział w konkursach, olimpiadach itd.

W tym roku najlepsze wyniki w nauce osiągnął Wojciech Basiuk z klasy I „a” z wysoką średnią – 5,5.

Swoją obecnością zakończenie roku szkolnego zaszczycił Starosta Powiatu Świdnickiego Mirosław Król oraz członek Zarządu Powiatu Kazimierz Szczygieł.

Należy nadmienić, iż I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku w tegorocznym Rankingu Kuriera Lubelskiego „Złota Tarcza” zajęło wysoką, szóstą pozycję. Ranking powstaje na podstawie wyników ankiety, którą redakcja Kuriera Lubelskiego przesyła do szkół. Pytania dotyczą różnych domen działalności: wyników matur, liczby laureatów i finalistów olimpiad, liczby uczniów, którzy odnosili sukcesy w ogólnopolskich konkursach. To jednak nie wszystko. Szkoły, które zwyciężają w rankingu, odnoszą sukcesy w konkursach artystycznych, ich uczniowie tryumfują na zawodach sportowych. Brane jest również pod uwagę zaangażowanie w działalność na rzecz instytucji charytatywnych i lokalnych społeczności. Szkoły, które zajęły czołowe miejsca, osiągały doskonałe wyniki we wszystkich tych dziedzinach.

Na zakończenie oficjalnych uroczystości został zaprezentowany krótki program artystyczny.

Uczniowie chętnie podzielili się swoimi planami związanymi z przerwą wakacyjną.

“Podczas pierwszego miesiąca mam zamiar spędzić czas w naszym mieście, gdzie odbywać będą się Dni Świdnika natomiast w późniejszym czasie biorę pod uwagę wyjazd nad morze w gronie przyjaciół” – opowiada Beata z klasy II.

 

“Ja natomiast wyjeżdżam nad jezioro ze znajomymi” – odpowiada krótko Michał z klasy I.

 

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!

Last modified: 1 lipca 2020