Zaklepali play offy

Autor: |

W spotkaniu 27. kolejki TAURON 1. Ligi PZL LEONARDO Avia Świdnik pokonała AZS AGH Kraków 3:0 (25:22, 25:21, 25:22). Tym samym podopieczni Jakuba Guza na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej są już pewni gry w play offach.

Od początku meczu świdniczanie starali się narzucić gościom swoją siatkówkę. Szybko zyskali kilkupunktową przewagę. Zespół z Krakowa co prawda zbliżył się w połowie seta do Avii, ale to było zbyt mało, by powstrzymać żółto-niebieskich. Szczególnie dobrze wyglądali przyjmujący miejscowych i właśnie jeden z nich, Maciej Ptaszyński zakończył seta skutecznym atakiem.

Drugi set miał podobny przebieg. Z tym, że tym razem Avia kontrolowała to, co się działo na boisku praktycznie przez cały przebieg seta. Ponownie ostatni punkt zdobył Ptaszyński popisując się asem serwisowym.

Trzecia partia pokazała, że krakowianie nie przyjechali do lotniczego miasta na wycieczkę. W pewnym momencie wyszli nawet na prowadzenie. W kluczowych momentach psuli jednak zbyt dużo zagrywek, a swoje dołożyli Ptaszyński z Wierzbickim, których ciężko było w tym meczu zatrzymać. Avia wygrała tego seta do 22, a całe spotkanie 3:0.

– Nie było to łatwe spotkanie, ale najważniejsze, że dopisaliśmy kolejne trzy punkty. Walczymy o jak najwyższe rozstawienie przed fazą play off. Chcemy ją zacząć meczem u siebie, bo właśnie dzięki dopingowi kibiców latamy wysoko i możemy tutaj wygrać z każdym – powiedział atakujący Avii, Damian Wierzbicki.

– Patrząc na suchy wynik ktoś może powiedzieć, że to było gładkie zwycięstwo – nic z tych rzeczy. Do końca trzeba było zachować koncentrację. Mieliśmy momenty, w których wprowadziliśmy zbyt dużo niedokładności, szczególnie w przyjęciu, co pozwoliło gościom uwierzyć, że są w stanie coś w tym meczu ugrać. W końcówkach zachowaliśmy jednak zimną głowę i przez dobrą grę zamknęliśmy ten mecz w trzech setach – podsumował trener Jakub Guz.

Co czeka Avię w następnej kolejce? Świdniczanie zagrają już w czwartek w Tomaszowie Mazowieckim. O 17:30 zmierzą się tam z miejscową Lechią. Mecz ten pokaże na żywo telewizja Polsat Sport.

PZL LEONARDO Avia Świdnik – AZS AGH Kraków 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)

MVP: Damian Wierzbicki

Najwięcej punktów dla Avii: Wierzbicki (15), Ptaszyński (11), Łysikowski (11).

Last modified: 10 marca 2024

Zmień język »
Skip to content