Zagrają, żeby pomóc

Autor: |

fot. archiwum
Przed nami niezwykły koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Rodziny Wiłkomirskich. Nie tylko zaprezentują swoje talenty, ale też pomogą innym. Imprezę, która odbędzie się 23 października, o godz. 16.00, w sali kameralnej Centrum Kultury, zorganizowano we współpracy ze stowarzyszeniem „Przyjaciele Misjonarzy Afryki”.

– To organizacja pozarządowa, która od 2008 pomaga Ojcom Białym w realizacji projektów społecznych i edukacyjnych na kontynencie afrykańskim. Jednym z nich jest zebranie środków na budowę studni w parafii Świętego Denisa Ssebuggwawo w Chinsapo w Malawi, gdzie posługuje o. Paweł Patyk. Jedna niedawno się zapadła, a druga jest już stara i mniej wydolna. Parafia zebrała 10 tys. na budowę nowej, ale potrzeba jeszcze około 17 tys. – mówi Dominika Puacz, sekretarz zarządu Przyjaciół Misjonarzy Afryki (PMA), nauczycielka w PSM I st. w Świdniku, pomysłodawczyni akcji charytatywnej. Dodaje: – Postanowiliśmy wspólnie wytężyć siły, aby projekt mógł być jak najszybciej zrealizowany. Doskonałą okazją jest Tydzień Misyjny, przypadający na ostatnie dni października. Zapraszamy więc wszystkich świdniczan na koncert, podczas którego będziemy zbierali pieniądze na ten szczytny cel.

– Misją naszej szkoły jest nie tylko umuzykalnianie najmłodszego pokolenia, ale także kształtowanie właściwych postaw moralnych i społecznych – wyjaśnia Beata Olszańska, dyrektor placówki. –  Staramy się zakorzenić w uczniach wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, szacunek, empatię, chęć pomocy. Ponadto po prawie rocznym okresie nauki zdalnej i braku koncertów, możliwość występu na scenie przed większą widownią będzie dla nich wyzwaniem i zachętą do wzmożonej pracy nad repertuarem muzycznym, a także dużą radością, zwłaszcza jeśli poprzez dzielenie się swym talentem mogą pomóc innym.

W programie sobotniego wydarzenia znajdą się utwory muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej, przeplatane filmikami oraz zdjęciami wioski afrykańskiej. Po muzycznej uczcie będzie można zakupić specjalne cegiełki na budowę studni oraz gadżety misyjne. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany o. Pawłowi Patykowi.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 25 października 2021

Zmień język »