Zagrają dla Kacpra

Autor: |

W połowie stycznia odbędzie się pierwsza edycja charytatywnego turnieju piłki nożnej o puchar Fundacji “Krok do Marzeń”. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie dla dziewięcioletniego Kacpra Wójcika z Woli Piaseckiej.

Organizatorem spotkania jest Świdnicka Akademia Sportu oraz działająca zaledwie od pół roku fundacja „Krok do marzeń”. Jej założycielem jest Kamil Misztal z Minkowic, który jako dziecko uległ poparzeniu. Lekarze musieli amputować mu nogę. W ubiegłym roku, dzięki akcji zbierania plastikowych nakrętek, udało mu się zdobyć nową protezę.

– Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało mi się i spełniłem swoje marzenia – mówi Kamil Misztal. – Dziś mogę chodzić, a nawet uprawiać sport. Po tym wszystkim, co przeszedłem, chcę pomagać innym. Pragnę pokazać, że mimo niepełnosprawności, można normalnie żyć.

Turniej charytatywny odbędzie 18 stycznia, w nowej hali sportowej w Piaskach. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację dziewięcioletniego Kacpra Wójcika. Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, epilepsje i spastyczność kończyn.

W Piaskach rywalizować ze sobą będzie 16 drużyn. Ponieważ wszystkie miejsca są już zajęte, organizatorzy uruchomili listę rezerwową, na którą zapisało się następnych osiem zespołów i cały czas zgłaszają się kolejne. Dodatkowo, turniej wsparli również pierwsi sponsorzy, dzięki którym większa ilość pieniędzy przeznaczona zostanie na rehabilitację Kacpra.

– W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Spółdzielczemu Powiatowemu Bankowi w Piaskach. Hojność okazały również świdnickie firmy: sklep komputerowy Nano-tech, sklep sportowy oraz wokalista My-Key – mówi K. Misztal.

Podczas turnieju odbędzie się kiermasz ciast. Dodatkowo, zbierane będą plastikowe nakrętki. Będzie je można wrzucić do pudełka przy wejściu na halę. Oczywiście każdy z nas może wspomóc inicjatywę wpłacając pieniądze na konto fundacji: 80 2490 0005 0000 4530 5823 0555 , w tytule wpisując „Pomoc dla Kacpra”.

Last modified: 29 czerwca 2020