Zachęcają do języka (foto)

Autor: |

Coraz więcej szkół w Polsce decyduje się na nauczanie dwujęzyczne. Dzięki temu uczniowie mogą w szybszy sposób nauczyć się języka obcego. Mają z nim styczność, na co dzień i przyswajają specjalistyczne słownictwo. Chętnych nie brakuje, a klasy cieszą się sporym zainteresowaniem. Są jednak osoby, które mają problem z podjęciem decyzji. Aby im pomóc, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 7 zorganizowali Dzień Dwujęzyczności.

– Spotkanie przygotowały klasy 7b i 8d wraz z nauczycielami uczącymi w klasach dwujęzycznych. Mamy nadzieję, że pomoże im to w podjęciu decyzji – mówi Aneta Żelazna, nauczycielka języka angielskiego.

Szóstoklasiści zmierzyli się z zadaniami, doświadczeniami i grami z biologii (opiekun Anna Chyćko), wiedzy o społeczeństwie (opiekun Aneta Żelazna), geografii (opiekun Anna Skoczeń), angielskiego (opiekun Monika Choroszyńska), fizyki (opiekun Monika Śniegocka) oraz chemii (opiekun Agnieszka Widzińska).

Termin złożenia wniosku o przyjęcia do oddziału dwujęzycznego w SP nr 7 mija 13 marca. Lista przyjętych oraz nieprzyjętych kandydatów zostanie ogłoszona do 26 czerwca. Regulamin rekrutacji jest dostępny na stronie internetowej www.sp7.swidnik.pl.

Last modified: 2 czerwca 2020