Zabierz pociechę do biblioteki

Autor: |

Rusza kolejna edycja spotkań Klubu Mum’s Time. Rodzice oraz ich pociechy ponownie spędzą czas na nauce języka angielskiego, malowaniu, wyklejaniu, tańczeniu i śpiewaniu. Organizatorem zajęć jest Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna.

– Wcześniej zainteresowanie spotkaniami było bardzo duże, przez co musiały się odbywać w dwóch grupach, co dwa tygodnie. Jak będzie teraz? Wszystko zależy od liczby chętnych. Zgłosiło się już do nas kilka osób. Dzieci są bardzo małe. Staramy się, aby zajęcia były dla czwórki, piątki maluchów z jednym rodzicem – mówi Dorota Cioczek z oddziału dziecięcego MPBP.

Spotkania będą odbywały się w oddziale dla najmłodszych, przy ulicy Niepodległości 13. Skierowane są dla dzieci do 3 lat. Pierwsze z nich zaplanowano 15 września, o godzinie 11.00.

– Na zajęcia przychodzą też tatusiowie, a nawet dziadkowie. Jednak podkreślamy, że są skierowane do dzieci z rodzicami. Nazwa „Mum’s Time”, czyli „Czas dla mam” wiąże się z tym, że to mamy z najmłodszymi najczęściej spotykały się w naszej czytelni. I to właśnie Panie Kasia i Iza są pomysłodawczyniami przyjacielskich spotkań – dodaje D. Cioczek.

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Skakuj, która przygotowuje je w oparciu o książeczki z księgozbioru biblioteki. – Taką formę proponujemy uczestnikom również w tym roku. Wspieramy także naukę języka angielskiego, więc powiększyliśmy nasz zbiór książek – informuje D. Cioczek.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Chętni mogą się zgłaszać osobiście w bibliotece albo pod numerem telefonu: 506 024 857.

Last modified: 31 sierpnia 2020