Zabierz malucha do kina

Autor: |

zdjęcie poglądowe / pexels.com
Mamy dobrą wiadomość dla kinomanów, którzy są już rodzicami. W niedzielę rusza akcja „Kino z maluchem”, inaugurująca cykl wydarzeń pod hasłem „Niedzielne Familijki”.

„Kino z maluchem” to seria specjalnie wyselekcjonowanych seansów całkowicie bezpiecznych dla malutkich dzieci. Sala nie będzie całkiem zaciemniona, a dźwięk filmu będzie nieco ciszej niż zwykle. Przed ekranem zostaną ustawione miękkie materace i zabawki tak, by najmłodsi mogli bawić się w czasie filmu.

9 października, o godz. 11.00 rodzice zabiorą swoje pociechy na film „Paterson”. Kinowa produkcja opowiada o kierowcy autobusu, który prowadzi szczęśliwe życie u boku żony Laury, tworząc wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami. Koszt biletu dla osoby dorosłej to 21 zł. Dzieci uczestniczą w wydarzeniu za darmo. Filmy wyświetlane są w sali kameralnej.

Kolejne filmowe seanse zaplanowano na 6 listopada (film „C’mon C’mon”) oraz 11 grudnia (film „Młodość Astrid”).

Koncerty Gordonowskie

W ramach cyklu „Niedzielne Familijki” organizowane będą również „Koncerty Gordonowskie z Edu Music”, czyli spotkania dla dzieci i ich opiekunów, opierające się o teorię uczenia się muzyki E. E. Gordona. Pierwsze z nich, zatytułowane „Witajcie w naszej bajce” (repertuar oparty o melodie z filmu „Akademia Pana Kleksa”) zaplanowano na 23 października. 20 listopada „Koncerty Gordonowskie z Edu Music” odbędą się pod hasłem „Deszcze niespokojne” (koncert inspirowany pieśniami patriotycznymi), zaś 18 grudnia będą to „Kolędy świata” (w oparciu o melodie świąteczne). Koszt udziału w jednym spotkaniu to 20 zł za dziecko i 35 zł za osobę dorosłą. Zajęcia odbywają się w sali kameralnej.

Patronat honorowy nad wydarzeniami objął burmistrz Waldemar Jakson.

Last modified: 7 października 2022

WordPress PopUp Plugin

Accessibility Toolbar

Zmień język »