Zabawy coraz więcej

Autor: |

Niemal równocześnie ruszy budowa dwóch placów zabaw. Przetarg na jeden z nich już został rozstrzygnięty. W przypadku drugiego, procedura wyboru wykonawcy jest na finiszu. Oba place powstaną w pięć miesięcy.

Na inwestycje czekają mieszkańcy Świdnika, choćby z tego względu, że poparli budowę placów w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego. Oba przedsięwzięcia zdobyły łącznie blisko tysiąc głosów i znalazły się w tegorocznym planie miejskich wydatków.

Kilka tygodni temu urzędnicy ogłosili przetargi na ich budowę. Pierwszy z placów powstanie na działce przy ulicy Bartłomieja Kopera. Na jego budowę zapisano 200 tys. złotych. Chętnych do wykonania inwestycji nie brakowało. Oferty złożyło siedem firm. Opiewały od nieco ponad 180 tys. zł aż do 300 tys. zł. Zwyciężyło przedsiębiorstwo z Rzeszowa, które dało najniższą cenę.

W ciągu 5 miesięcy na pustej działce stanie duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, miejscami do wspinaczki, trapami linowymi, wieżami i strażackim zjazdem. Dzieci będą miały też do dyspozycji linarium, zjazd linowy, parterowy domek do zabaw i podwójną huśtawkę. Urządzenia staną na nawierzchni z płytek gumowych, cały plac będzie ogrodzony.

Na końcowym etapie wyboru wykonawcy jest również budowa miejsca dla maluchów przy ul. Jarzębinowej.

– Otrzymaliśmy oferty o bardzo zróżnicowanych cenach. W tej chwili jeszcze je sprawdzamy – informuje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

W tym przypadku ratusz planował wydać na budowę placu nie więcej niż 170 tys. zł. Natomiast oferty zaczynają się już od 65 tys. zł, a kończą na blisko 200 tys. zł.

Plac na osiedlu Brzeziny również powstanie w pięć miesięcy. Zostanie wyposażony w trap linowy z dolną podłogą zabezpieczającą, wieżę, trap ze skałkami, zjazd strażacki, zjeżdżalnię, huśtawki: wagową i „bocianie gniazdo“, linarium, równoważnię, bujaki oraz domek z piaskownicą. Na terenie placu zostanie wysypany piasek zabezpieczający przed urazami przy upadku, a cały obiekt będzie ogrodzony.

kal

Last modified: 29 czerwca 2020

Zmień język »