Za kulisami filmowych produkcji

Autor: |

fot. MOK w Świdniku

„Pożegnanie z Afryką”, „Popiół i Diament” czy „Ghandi” to tylko kilka filmowych smaczków, które znajdą się na nowej wystawie przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury oraz kino „Lot”. W ramach drugiej odsłony ekspozycji „W starym kinie” placówki zabiorą świdniczan w podróż po ulubionych polskich i zagranicznych produkcjach.

Nowa wystawa, która będzie dostępna już od jutra, pojawi się w gablotach przed budynkiem kina. Tym razem mieszkańcy Świdnika zobaczą czarno-białe fotografie wykonane na planach zdjęciowych do takich filmów, jak: „Pożegnanie z Afryką” (1985), „Popiół i Diament” (1958), „Kapelusz Pana Anatola” (1957), „Pociąg” (1959), „Człowiek z marmuru” (1977) czy „Ghandi” (1982). Produkcją i dystrybucją fotografii zajmowało się przedsiębiorstwo „Polfilm”.

Ostatnia szansa, by zobaczyć ilustracje

Pomysłodawcy wystawy przypominają również, że dziś (17 stycznia) jest ostatnia szansa, by zobaczyć pierwszą część ekspozycji „W starym kinie” składającą się z niezwykłych ilustracji.

Obok ręcznie wykonanych rysunków znalazły się opisy filmowe takich tytułów, jak: „Rejs”, „Sami Swoi”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Spartakus”, „Szczęki” czy „Chinatown”. Filmowe hity były wyświetlane w dawnym kinie „Przodownik”, w latach 1956-1968 oraz w obecnym kinie „Lot”, od 1968 do 1975 roku. Wyjątkowe pamiątki pochodzą ze zbiorów pracowników świdnickiego kina.

Last modified: 2 marca 2021