Z myślą o karierze (foto)

Autor: |

Ponad 60 wystawców i przedsiębiorców z regionu zaprezentowało się dziś na Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej. Organizatorem wydarzenia był Powiatowy Urząd Pracy oraz Centrum Aktywizacji Zawodowej.

– Targi Pracy i Edukacji są pomocą dla ludzi młodych, uczących się, ale też bezrobotnych, poszukujących swojej ścieżki rozwoju – mówił Marcin Troć, dyrektor PUP.

Podczas wydarzenia zainteresowani mieli okazję do nawiązania kontaktu z potencjalnymi pracodawcami, zapoznania się z dostępnymi na rynku stanowiskami oraz otrzymania porad od ekspertów. Wśród firm swoje oferty zaprezentowali, między innymi: Poczta Polska, Auchan, Oriflame, PZL-Świdnik, Komenda Powiatowa Policji, Polski Drób i Temared.

Nie zabrakło ofert kierowanych do uczniów, chcących się dalej kształcić. Młodzi rozeznali się wśród możliwości płynących od świdnickich i lubelskich placówek oświatowych takich jak Zespół Szkół nr 1, Cosinus, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.

Wachlarz rozwiązań przygotował też Powiatowy Urząd Pracy. Osoby zarejestrowane jako bezrobotne mają możliwość pozyskania pracy, różnych form aktywizacji zawodowej, szkoleń, a także staży, bonów i środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Aby zachęcić przedsiębiorców do ciekawej prezentacji swojej oferty, organizatorzy targów przygotowali konkurs na najciekawsze stanowisko wystawiennicze.

Last modified: 3 września 2020