Z hakiem po raz piąty

Autor: |

23 lutego odbył się finał ogólnopolskich działań edukacyjnych, promujących profilaktykę nowotworową. W Świdniku akcję zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Przemarszem świdnickimi ulicami uczniowie rozpoczęli obchody Dnia Hakowicza. Podczas finału zaprezentowali działania poszczególnych grup biorących udział w akcji “Mam haka na raka” oraz materiały dotyczące chorób nowotworowych i profilaktyki raka jelita grubego. Nie zabrakło również występów artystycznych.

Dzień Hakowicza organizowany był w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego “Mam haka na raka” od patronatem m.in.: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznika Praw Dziecka, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Polskiej Unii Onkologii.

Głównym zadaniem uczestników było jak najszersze propagowanie powyższej tematyki, co wiąże się z uzyskaniem patronatów wielu instytucji, przeprowadzeniem prelekcji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, organizowaniem różnego rodzaju zbiórek i akcji w obrębie województwa.

Last modified: 30 czerwca 2020