Z Gdańska na scenę w Świdniku. Koncert „Edzia” (foto)

Autor: |

„Edzio”, a właściwie Piotr Bylina, odwiedził dziś Świdnik, by spotkać się z fanami i zagrać koncert. To pierwszy występ gdańskiego rapera w naszym mieście. Koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury.

Autor takich numerów, jak „Trzy słowa”, „Underdog” czy „Będę walczył”, zaistniał na polskiej scenie freestylowej w 2009 roku. Kilka lat później, w 2014 roku po raz pierwszy wziął udział w Wielkiej Bitwie Warszawskiej, zostając mistrzem Polski. W 2015 roku udało mu się obronić ten tytuł. Ma na koncie dwa solowe albumy: debiutancki „Mimo wątpliwości” oraz „Underdog”, wydany w 2021 roku. Ogromną popularność przyniosły mu filmy nagrywane na TikToku, gdzie obserwuje go ponad milion osób.

Wizytę w Świdniku „Edzio” zaczął od warsztatów, podczas których opowiedział, między innymi, o pierwszych krokach stawianych w świecie rapu i freestylu, inspiracjach oraz swojej twórczości. Fani artysty mieli też możliwość otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po pełnym wrażeń spotkaniu, przyszedł czas na koncert. Publiczność miała okazję posłuchać numerów z najnowszej płyty artysty, ale też wziąć udział w jego serii „3 słowa free”, podrzucając wyrazy, których „Edzio” użył w spontanicznie rymowanych utworach.

« z 2 »

Last modified: 20 sierpnia 2021