Z Bałtowa wrócili z medalami

Autor: |

W dniach 3-5 czerwca w Bałtowie odbyły się mistrzostwa Polski dzieci i kadetów w kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact. W zawodach wystąpiło 61 klubów, których zawodnicy zgłosili się ogółem do 568 startów indywidualnych.

Reprezentanci LKSW Dan Świdnik wywalczyli 13 medali, w tym siedem tytułów Mistrzów Polski. Na najwyższym stopniu podium w kategorii dzieci stanęli Kacper Zawadzki (kat. -24 pointfighting) i Krystian Paprocki (kat. +36 kg pointfighting). Wśród kadetów młodszych w obu formułach walki triumfowali  Paweł Bielecki (kat. -37 kg) i Igor Głowienka (kat. -42 kg) zdobywając po dwa złota. Paweł Bielecki w obu formułach walki został uznany najlepszym kadetem młodszym turnieju i jednocześnie zapisał na koncie niezwykły rekord.

– Ponieważ tydzień temu zdobył złoto i tytuł najlepszego zawodnika na mistrzostwach Polski w formule kick-light w Zawierciu, tym samym nie tylko w ciągu dwóch weekendów zdobył tytuły mistrza Polski we wszystkich trzech formułach kickboxingu rozgrywanych w jego grupie wiekowej, ale także trzy tytuły najlepszego zawodnika MP! – relacjonuje trener Piotr Bernat. Również rekordowy okazał się start Kacpra Głowienki, który zwyciężył w walkach pointfighting kadetów starszych -52 kg zdobywając tytuł Mistrza Polski czwarty raz z rzędu. Srebrne medale wywalczyli Maja Besztak, Filip Daniel i Kacper Kuraś (wszyscy w pointfighting), a brązowe Cezary Matys, Aron Ruśniak (pointfighting) i Kacper Kuraś (light-contact).

Działalność LKSW Dan Świdnik jest wspierana przez Gminę Miejską Świdnik, a zajęcia odbywają się pod patronatem burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona.

Last modified: 7 czerwca 2022

Zmień język »