Wznowili zajęcia

Autor: |

Za naszymi siatkarzami pierwsze zajęcia. W poniedziałkowe popołudnie zawodnicy spotkali się z nowym trenerem Mariuszem Kowalskim w hali PZL.

Siatkarze Avii Świdnik rozpoczęli wczoraj przygotowania do nowego sezonu w drugiej lidze. Pod okiem debiutującego w roli trenera Mariusza Kowalskiego ćwiczyło 10 zawodników, docelowo kadra spadkowicza ma jednak liczyć 14 nazwisk.

Pierwsze spotkanie zaczęło się zwyczajnie, czyli od ważenia. Niestety, niektórzy zawodnicy mogli mieć wrażenie, że waga zwariowała, bo zdarzali się siatkarze, u których “pękła setka”. Do tego szkoleniowiec oczywiście miał zastrzeżenia, przestrzegając swoich nowych podopiecznych, że to nie ostatnie ważenie w okresie przygotowawczym. Później przyszedł czas na przyjemniejsze rzeczy, czyli grę w piłkę nożną.

Od wtorku jednak nie będzie już tak lekko. Świdniczanie będą spotykać się dwa razy dziennie. Rano zaczną od siłowni, później przyjdzie czas na zajęcia w hali i na bieżni. – Dla mnie przede wszystkim będzie liczyła się atmosfera – powiedział na początek Kowalski.

Na pierwszym treningu zjawił się także prezes Marian Chałas, który zakomunikował drużynie, że celem nowego sezonu jest powrót na zaplecze PlusLigi.

www.aspsaviaswidnik.pl

Last modified: 2 lipca 2020